انتقاد از سکوت برخی کشورهای اسلامی در مقابل کشتار مسلمانان/ جنایات صهیونیست‌ها دل هر انسان آزاده ای را می‌خراشد
انتقاد از سکوت برخی کشورهای اسلامی در مقابل کشتار مسلمانان/ جنایات صهیونیست‌ها دل هر انسان آزاده ای را می‌خراشد
  • کدخبر: 6474
  • ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

امام جمعه بیرجند گفت: بیش از ۸۰ سال است که صهیونیست ها فلسطین را اشغال کردند اما برخی کشورهای نامسلمان منطقه مانند امارات و عربستان نه تنها این جنایات را محکوم نمی کنند، بلکه از اینها حمایت هم دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله «سید علیرضا عبادی» ظهر امروز (۲ اردیبهشت) در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان ضمن محکومیت جنایات صهیونیست ها در فلسطین و افغانستان، این جنایات را نتیجه سکوت و حمایت برخی کشورهای به ظاهر مسلمان منطقه دانست و اظهار کرد: بیش از ۸۰ سال است که صهیونیست ها فلسطین را اشغال کردند اما برخی کشورهای نامسلمان منطقه مانند امارات و عربستان نه تنها این جنایات را محکوم نمی کنند، بلکه از اینها حمایت هم دارند.

وی همچنین کشتار مسلمانان افغانستان را یک درد بزرگ دانست و گفت: جریان دیروز در مزار شریف و کشتار ده ها انسان بی گناه دل هر انسان آزاده ای را می رنجاند، این مردم مظلوم به چه جرمی باید اینگونه قربانی شوند؟

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وهابیون امروز به دستور آمریکا و صهیونیست‌ها و اربابان غربی خود به مقدسات و مسلمان رحم نمی‌کنند، اظهارداشت: اینها به اسم دین این کارها را انجام می‌دهند و به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند، وهابیت و بهائیت هر دو در جهت اجرای منویات کفر و شرک لیبرال دموکراسی کار می کنند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه وهابیت دین انگلیسی و آمریکا است به همین دلیل می بینیم که دست به چه اقدامات ننگینی می‌زنند، وگرنه مشترکات شیعه و سنی آنقدر زیاد است که بدون هیچ مشکلی در کنار همدیگر با آرامش زندگی کنند، گفت: نباید در مقابل این جنایات سکوت کرد.

وی با اشاره به مظلومیت و غربت حضرت علی(علیه السلام) بعد رحلت پیامبر گرامی اسلام، افزود: چنانچه نگاهی به تاریخ داشته باشیم، رد پای رومی‌های مسیحی در کنار فتنه‌گران داخلی در دوران حضرت را به وضوح میتوان دید و این ها مظلومیت علی را می رساند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه به محض اینکه حضرت علی(علیه السلام) به حکومت رسید، دشمنی ها به او آغاز شد، به جریان نفوذ در آن زمان و تاثیر آن بر روی خانه نشینی و شهادت اهل بیت(علیه السلام) اشاره کرد و ادامه داد: مشاور معاویه یک فرد مسیحی رومی بود و زهری که به وسیله معاویه به امام مجتبی(علیه السلام) هم داده شد از طرف قیصر روم فرستاده شده بود که اینها هم نشان از فعالیت جریان نفوذ در زمان حضرت علی(علیه السلام) دارد.

آیت الله عبادی به خفقان ایجاد شده توسط معاویه در زمان حضرت علی(علیه السلام) و بعد از شهادت ایشان و شبهه افکنی و جنگ تبلیغاتی علیه حضرت اشاره کرد و گفت: دشمن کاری کرده بود که حضرت علی(علیه السلام) وقتی شهید شدند، قبر مبارک شان تا زمان امام موسی کاظم(علیه السلام) مخفی ماند.

وی با بیان اینکه دشمن همین دشمنی ها را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب شروع کرد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با رای بیش از ۹۸درصد مردم و با ایمان و اعتقاد مردم شکل گرفت و پس از آن همه کشورها به جنگ ما آمدند از شوروی سابق تا آمریکا و اروپا و ایادی آنها در منطقه همه به جنگ ایران آمدند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آنچه در دنیا به اسم مسیحیت به نام دین حضرت عیسی مطرح است یک برنامه استعماری است که اروپایی ها برای سلطه بر جهان ساختند، گفت: اگر سندی مثل قرآن نبود پیامبری حضرت مسیح قابل استنباط نبود چراکه مستکبران عالم، انجیل را آنقدر تغییر دادند خبری از انجیل اصلی نیست به طوری که صد نوع انجیل آوردند و هر کدام هم در تاریخی نوشته شده است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروزه محتوای آنچه را که کشورهای غربی به عنوان انجیل ارائه می‌دهند خرافاتی هست که نه تنها پیامبر بلکه یک انسان معمولی هم چنین حرف نمی‌زند، افزود: احکامی که امروز مسیحیان در اروپا انجام می‌دهند رابطه ای با حضرت عیسی ندارد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط