۳۹ تیم امدادی خراسان جنوبی به حالت آماده‌باش درآمدند
۳۹ تیم امدادی خراسان جنوبی به حالت آماده‌باش درآمدند
  • کدخبر: 6137
  • ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۳۹ تیم امدادی هلال احمر در پی هشدار هواشناسی برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در حالت آماده باش کامل هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «محمدرضا رضایی» امروز (۲۵ دی) با اشاره به اعلام هشدا سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی به خبرنگاران رسانه‌های گروهی، اظهار کرد: ۱۴۰ نیروی هلال احمر در قالب ۳۹ تیم امدادی در ۲۴ پایگاه ثابت، پایگاه امداد هوایی، شعب هلال احمر و تیم واکنش سریع و دو تیم آنست(سگ های زنده یاب) برای امدادرسانی به حوادث احتمالی در آماده باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه ۲۲ تیم پشتیبان در شعب هلال احمر استان آماده امدادرسانی به حوادث احتمالی هستند، افزود: ۴۶ دستگاه خودرو شامل خودروی نجات، آمبولانس و ۱۰ دستگاه موتور تریل نیز جهت امداد رسانی به حوادث احتمالی آماده به‌کارگیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها از شهروندان خواستاریم از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌ها خوداری کنند و از سفر های غیر ضرور بپرهیزند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به کاهش دید افقی و لغزندگی سطح جاده از رانندگان خواست ضمن همراه داشتن وسایل ایمنی و تجهیزات زمستانی، از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی به خصوص در نقاط کوهستانی اطمینان حاصل کنند.

رضایی با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط