آموزش در مدارس بیش از ۳۰ دانش آموز تا پایان مهرماه مجازی است
آموزش در مدارس بیش از ۳۰ دانش آموز تا پایان مهرماه مجازی است
  • کدخبر: 5410
  • ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دانش آموزان بیشتر مدارس استان مهرماه امسال را به صورت مجازی آغاز خواهند کرد، گفت: آموزش در مدارس بالای ۳۰ دانش آموز تا پایان مهرماه به صورت مجازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «محمد علی واقعی» عصر امروز(۳۱ شهریور) در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زنگ مهر و مقاومت امسال در تمام شهرستان ها با حضور مسئولان و مقامات نواخته خواهد شد، اظهار داشت: مراسم محوری زنگ مهر که قرار بود، امسال در شهرستان نهبندان نواخته شود، به دلیل همزمانی با برگزاری ستاد ملی کرونا و لزوم حضور استاندار و برخی مسئولان در این جلسه، مقرر شد که در یکی از مدارس شهر بیرجند برگزار شود.

وی با بیان اینکه امسال مدارسی که کمتر از ۱۵ دانش آموز دارند، کلاس‌ها از اول مهرماه به صورت حضوری خواهد بود، گفت: مدارس با جمعیت تا ۳۰ نفر از ۱۵ مهر و مدارس با جمعیت تا ۳۰۰ نفر از اول آبان ماه به صورت حضوری دایر خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمام معلمان خراسان جنوبی کار واکسیناسیون آنها به اتمام رسیده است، افزود: واکسیناسیون بیش از ۱۰ هزار دانش آموز متوسطه دوم استان به زودی آغاز خواهد شد.

واقعی در ادامه این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای استفاده بهینه از وسایل و امکانات کارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل داده است، گفت: این کارگاه ماموریت دارد که تمام وسایل کارکرده و اسقاطی را تعمیر و به چرخه استفاده بازگرداند.

وی افزود: دستگاههای اجرایی و بانک ها چنانچه کامپیوتر، میز و صندلی و هر آنچه که اضافه بر نیاز آنها است را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا تعمیر و برای مدارس از آنها استفاد شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای تعیین ساعت نماز در مدارس شعار «زنگ نماز – بانگ اذان» را انتخاب کردیم که کلاس های درس به محض شنیدن صدای اذان تعطیل و دانش آموزان به نماز اول وقت می روند، افزود: این یکی از طرح های نو آورانه خراسان جنوبی است که در وزارتخانه هم بسیار مورد استقبال قرار گرفت و به سراسر کشور ابلاغ شده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط