۹۴۷ میلیارد تومان از درآمدهای خراسان جنوبی محقق شد
۹۴۷ میلیارد تومان از درآمدهای خراسان جنوبی محقق شد
  • کدخبر: 29183
  • ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۴۷ میلیارد تومان از درآمدهای استان محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، مرتضی ذاکریان ظهر امروز چهارشنبه (۲ آذر) در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار کرد: در قانون بودجه سال جاری جمع درآمدهای خراسان جنوبی هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان تعیین شده که در هشت ماهه امسال ۹۴۷ میلیارد تومان از این درآمد محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۸ درصد از برنامه عقب هستیم، افزود: در سال جاری سهم درآمد استان از محل مالیات بر ارزش افزوده هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان تعیین شده که تاکنون ۸۹۰ میلیارد تومان محقق شده است.

وی در ادامه از ثبت هفت هزار و ۵۰۲ ملک توسط ۷۲ دستگاه عضو در سامانه سادا در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ملک دولتی که در سامانه سادا ثبت نشده باشد در خراسان جنوبی نداریم.

ذاکریان بیان کرد: همچنین در قانون بودجه امسال ۲۰۰ میلیارد تومان سهم درآمدی استان از محل فروش املاک مازاد پیش بینی شده که تاکنون هیچ مبلغی در استان به فروش نرسیده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با توجه به تازه تاسیس بودن خراسان جنوبی تحقق ۲۰۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک مازاد را غیر منطقی دانست و گفت:  این موضوع باید در لایحه بودجه سال آینده اصلاح شود چون در سال گذشته مجموع فروش املاک مازاد دولت در استان ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط