مجوز فروش ۴۶ ملک مازاد دستگاه های اجرایی استان صادر شده است
مجوز فروش ۴۶ ملک مازاد دستگاه های اجرایی استان صادر شده است
  • کدخبر: 6610
  • ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: در راستای مولدسازی اموال غیر منقول دولت، ۶۵ ملک مازاد در سال ۹۹ در استان شناسایی شده است، که از این تعداد مجوز فروش ۴۶ ملک اخذ و در نهایت ۱۶ ملک با ۲۸۴ میلیارد ریال تاکنون به فروش رفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مرتضی ذاکریان» عصر امروز(۲۸ خرداد) در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای مولدسازی اموال غیر منقول دولت، ۶۵ ملک مازاد در سال ۹۹ در استان شناسایی شده است، اظهار داشت: از این تعداد مجوز فروش ۴۶ ملک اخذ و در نهایت ۱۶ ملک با ۲۸۴ میلیارد ریال در سال ۹۹ به فروش رفته است، همچنین در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۸ پرونده مجوز فروش آنها صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز ۳۰ ملک باقی مانده که با مقاومت مدیران برای فروش مواجه هستیم، گفت: مشکلات تغییر کاربری، مقاومت مدیران دستگاه های اجرایی و وجود املاک فاقد سند از مهمترین موانع فروش پیش روی فروش املاک مازاد دولت در خراسان جنوبی است.

«حمید جهانشاهی» رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی هم در این جلسه با بیان اینکه ابلاغ اعتبارات استانی در ۱۱ خرداد ماه جاری انجام شده است، گفت: اعتبارات هزینه ای استان در سال قبل از ۴۷۱ میلیارد تومان به ۶۰۸ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است، ادامه داد: در این زمینه شاهد افزایش ۲۶ درصدی اعتبارات هستیم.

وی با بیان اینکه همچنین اعتبارات عمرانی استان از محل سه سر فصل تملک دارایی، توازن و نفت از ۷۸۵ میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و ۶۹ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است، اظهارداشت: اعتبارات این محل هم ۳۶ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی افزود: بیشترین درصد اعتبارات عمرانی سال قبل به شهرستان های بیرجند، قاینات، طبس با توجه به جمعیت بالای این سه شهرستان اختصاص یافته است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط