جایگاه امام رضا(ع) فراملیتی و فرامذهبی است
جایگاه امام رضا(ع) فراملیتی و فرامذهبی است
  • کدخبر: 6596
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: جایگاه امام رضا(ع) جایگاه فراملیتی و مذهبی است و تنها به شیعه و مسلمان خلاصه نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۲۱ خرداد) در دیدار با کاروان خدام رضوی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) اظهار کرد: انوار مقدسه اهل بیت(ع) و به خصوص حضرت امام رضا(ع) یک جایگاه بین المللی دارند و نمی خواهد حتما شیعه و مسلمان باشند بلکه جایگاه اینها فراملیتی و فرامذهبی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شیخ عبدالرحمان جامی، عالم سنی مذهب است اما اشعار زیبایی برای امام رضا(ع) مبتنی بر آیات قرآن و تفسیر و ارزش های شناخته شده در اسلام سروده است، گفت: تفسیر «سَلامٌ عَلى إِلْ یاسِینَ» اهل بیت(ع) هستند.

وی ادامه داد: در جوامع ارامنه و مسیحیان نیز به امام هشتم ارادات دارند و حتی مراسم عزاداری امام رضا(ع) که توسط مسیحیان انجام می شود بسیار گرم و دلنشین است.

آیت الله عبادی تصریح کرد: از آنچه در تاریخ ثبت شده و ثبت نشده عنایت های زیادی از ائمه اطهار(ع) وجود دارد و به امام رضا(ع) به عنوان مسئله پزشکی نگاه کنید هرچند معالجه بهانه است بلکه به دنبال هدایت هستند.

حجت الاسلام «محمدمهدی یاوری» نیز در این دیدار، اظهار کرد: کاروان زیر سایه خورشید در قالب ۲ گروه وارد استان شده که خراسان جنوبی در برنامه ریزی های زیر سایه خورشید نمره خوبی گرفته است.

مُبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۸۰ برنامه در خراسان جنوبی انجام شده است گفت: شاید به دلیل بیماری کرونا فکر کردیم مردم فاصله گرفته باشند اما مردم نه تنها از معنویت فاصله نگرفتند بلکه شور و اشتیاق را در جلسات معنوی ایران می توان مشاهده کرد.

وی افزود: هماهنگی دستگاه های اجرایی در انجام برنامه ها مهم است و باید از همه پتانسیل ها برای انجام فعالیت های معنوی بهره بگیریم.

حجت الاسلام یاوری تصریح کرد: دهه نودی ها در جای جای استان با اجرای برنامه های سلام فرمانده سیلی محکمی به جریان غرب  زدند که در تلاش بودند ولایت فقیه و محبت ائمه اطهار(ع) را تضعیف کنند.


وی ادامه داد: ملودی انقلاب ما موسیقی خود را از تاریخ معنوی می گیرد و این ملودی و موسیقی جریان زندگی اهل بیت(ع) است.

مُبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید با بیان اینکه تشکل های زیر سایه خورشید در استان مورد حمایت دستگاه های اجرایی قرار گیرند خاطرنشان کرد: مردم معنویت با مشکلات اقتصادی و ارادت خود را با پول گوشت و مرغ مخلوط نمی کنند.

گفتنی است در پایان نیز پلاک «من امام رضایی ام» توسط خدام حرم مطهر رضوی بر سینه نماینده ولی فقیه در استان نصب و در ادامه هدایای تبرکی به جمع حاضر اهدا شد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط