برگزیدگان نخستین جشنواره ملی سرود فجر در خراسان جنوبی معرفی شدند
برگزیدگان نخستین جشنواره ملی سرود فجر در خراسان جنوبی معرفی شدند
  • کدخبر: 6484
  • ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲

آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان مرحله استانی اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر در خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیین اختتامیه مرحله استانی اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر امروز (۸ اردیبهشت) با حضور جمعی مسئولان و گروه های سرود و با معرفی و تقدیر از برگزیدگان در محل سالن اجتماعات امام علی (ع) مجتمع فرهنگی رفاهی غدیر برگزار شد.

در بخش تولید سرود، گروه سرود «ابناء الاحرار بیرجند»، گروه سرود «رهپویان احلی من العسل بشرویه» و گروه سرود «مصباح بیرجند» به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند و دو گروه اول و دوم به جشنواره کشوری راه یافتند.

همچنین در بخش تولید سرود گروه‌های «مفضال بیرجند» و «نصر بشرویه» شایسته تقدیر شدند.

در بخش گروه بازخوانی‌ها نیز گروه سرود «شهید عباسپور بشرویه»، گروه «مصباح الهدی بیرجند» و گروه سرود «ابناء الحیدر بیرجند» موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند و گروه‌های سرود «عشاق الحسین آیسک» و «منتظران ظهور بیرجند» به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در این جشنواره، «مجید نصری» به عنوان بهترین آهنگساز، تنظیم کننده و میکس و مسترینگ شناخته شد و «علی رضا کوچی» نیز به عنوان بهترین شاعر و «علی رضا اقبالی» هم به عنوان بهترین تک خوان معرفی شدند.

گفتنی است در مرحله استانی جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر، ۱۱۵ گروه سرود ۱۶۳ اثر را به دو بخش تولید سرود و بازخوانی ارائه دادند. مرحله کشوری نخستین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر با حضور گروه‌های سرود برتر استانی تیر ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار خواهد شد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط