طرح‌های محرومیت‌زدایی آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی به صورت ویژه دنبال می‌شود
طرح‌های محرومیت‌زدایی آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی به صورت ویژه دنبال می‌شود
  • کدخبر: 6477
  • ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح‌های محرومیت‌زدایی آبرسانی پایدار به روستاهای خراسان جنوبی در دستورکار جدی قرارگاه آب استان قرار گرفته و به صورت ویژه از این پس روند اجرای طرح‌ها دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «جواد قناعت» امروز (۵ اردیبهشت) در جلسه قرارگاه آبرسانی خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی از شرایط خاص اقلیمی برخوردار بوده و موضوع خشکسالی و کمبود آب از موضوعات جدی استان به ویژه در روستاها محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص خشکسالی و کم آبی موجود در استان، اجرای طرح محرومیت‌زدایی آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی با مشارکت قرارگاه حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شرکت آب و فاضلاب در حال انجام است، افزود: در این طرح موضوع آبرسانی پایدار به روستاهای استان در بدترین شرایط در یک پروسه یک تا ۲ ساله دنبال خواهد شد لذا با توجه به وجود ردیف اعتباری برای این موضوع در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ باید نهایت بهره را از این فرصت طلایی ببریم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: هدف گذاری نخست این طرح ملی، آبرسانی پایدار به روستاهای بالای ۲۰ خانوار حداقل تا پایان سال جاری و حداکثر تا هفته دولت سال ۱۴۰۲ است که علاوه بر آبرسانی به ۴۹ روستا، باید آبرسانی به ۴۶ روستای باقیمانده و آبرسانی به روستاهای ۱۵ خانوار نیز در این طرح دیده شوند.  

قناعت تصریح کرد: با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اجرای طرح محرومیت‌زدایی آبرسانی به روستا به طور ویژه در دستورکار قرارگاه آبرسانی استان قرار گرفته که باید به صورت مستمر مورد رصد، کنترل و پایش قرار گیرد و موانع احتمالی حین اجرای پروژه‌ها با اولویت بررسی و مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه استانداری خراسان جنوبی از اجرای هرچه سریع‌تر طرح محرومیت‌زدایی آبرسانی به روستاهای استان حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: لذا چنانچه در حین انجام پروژه نیاز به هر نوع مصوبه‌ای وجود داشته باشد، این موضوع باید با هم افزایی مثبت بین دستگاهی مرتفع شود.

قناعت از قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی خواست که تمام تلاش خود را در راستای جذب هدفمند منابع اجرای این طرح‌ها تا ۳۱ تیر سال جاری بکار گیرند و در کنار جذب اعتبار، آبرسانی به روستاهای جدیدی را به این طرح محرومیت‌زدایی اضافه کنند.

وی اظهار داشت: برای رصد شرایط اجرای مطلوب طرح‌های آبرسانی، ابتدا قرارگاه آبرسانی استان هر۲ هفته یکبار و در ماه‌های آتی هم ماهانه تشکیل جلسه دهد، همچنین قرارگاه  اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد با حضور استاندار تشکیل جلسه خواهد داد تا موضوع خرید اقلام و سایر مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط