اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به موزه بین المللی استکبارستیزی صحرای طبس
اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به موزه بین المللی استکبارستیزی صحرای طبس
  • کدخبر: 6425
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان ‌جنوبی از اختصاص حدود ۳۰ میلیارد تومان طی دو سال برای ساخت موزه بین المللی استکبار ستیزی صحرای طبس خبر داد.

سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران با اشاره به اختصاص حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه ملی و بین المللی اظهار داشت: از این میزان بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در اولین سفر رئیس جمهور به استان و ۱۴ و نیم میلیارد تومان هم در بودجه اعتبارات سال ۱۴۰۱برای ساخت به این پروژه اختصاص یافته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان ‌جنوبی با اشاره به پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس، این روز را از وقایع عبرت آموز تاریخ عنوان کرد و گفت: پس از شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس، ساخت موزه در محل حادثه در دستور کار قرار گرفت.

وی اعتبارات اختصاص یافته در سال ۱۴۰۰ به این پروژه را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: از این میزان اعتبار تاکنون ۷۰ درصد تخصیص یافته و امید است تا ۳۱ تیرماه مابقی اعتبار نیز برای تسریع کار تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه این پروژه از پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد برخوردار است، گفت: در حال حاضر فونداسیون پروژه ریخته شده و با توجه به شروع پروژه و انتخاب پیمانکار از هفته دفاع مقدس سال گذشته ساخت این موزه بین المللی با قوت در حال اجرا و در بازه زمانی دو ساله به سرانجام می رسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: مابقی بخش‌های موزه صحرای طبس از جمله مجموعه تالار، مرکز نگهداری اسناد، تولید محتوا و… در تعهد موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قرار گرفته است.

به گفته وی سایر اسناد مانند عکس‌، روزنامه‌های باقیمانده، لاشه هلوکوپتر ها و… پس از واقعه طبس جمع‌آوری شده که پس از اتمام ساخت موزه در تالاری به نام اسناد در معرض دید علاقه‌مندان قرا می گیرد.

فلاحی با بیان اینکه گرامیداشت سالروز شکست آمریکا برای اولین بار به صورت برنامه ای ابلاغی با نگاهی ملی در همه استان ها اجرا می شود، از مشکلات پیش رو به عدم تأمین زیرساخت هایی مانند آب، فیبر نوری و… در این مکان اشاره کرد و گفت: هر ساله به علت برگزاری برنامه به صورت مقطعی مشکل فیبر نوری حل می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با اشاره به انجام مکاتبات برای رفع مشکل زیر ساخت‌ها با استاندار، ابراز امیدواری کرد: با همکاری مسئولان مشکل زیرساخت‌ها به صورت دائمی مرتفع شده و با تخصیص اعتبارات به صورت ۱۰۰ درصدی این پروژه در بازه زمانی اعلام شده به سرانجام برسد.

فلاحی درخصوص مسجد شکر گفت: این مسجد زمانی که شهرستان طبس جزو استان یزد بود، ساخته شد و با توجه به امضای موافقت نامه با آستان قدس رضوی تقویت مسایل خدماتی، سرویس های بهداشتی و… آن در دستور کار قرار دارد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط