روند افزایشی بیماران سرپایی کرونا در خراسان جنوبی
روند افزایشی بیماران سرپایی کرونا در خراسان جنوبی
  • کدخبر: 6423
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲

دبیر ستاد دانشگاهی کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی گفت: متوسط روزانه موارد سرپایی کرونا در هفته آخر اسفندماه ۷۱ مورد بوده که با افزایش دو برابری اکنون به ۱۴۸ مورد رسیده است.

«غلامرضا شریف‌زاده» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان بشرویه در وضعیت قرمز (بسیارپرخطر) قرار دارد، گفت: شهرستان های بیرجند، سربیشه، فردوس و نهبندان در وضعیت نارنجی(پرخطر) و همچنین شهرستان های درمیان، سرایان، خوسف، زیرکوه، طبس و قائنات در وضعیت زرد(نسبتا پرخطر) هستند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه متوسط روزانه موارد سرپایی کرونا در هفته آخر اسفندماه ۷۱ مورد بوده که با افزایش دو برابری اکنون به ۱۴۸ مورد رسیده است، ادامه داد: متوسط موارد بستری کرونا مثبت ۳۲ نفر بوده که به ۳۵ نفر افزایش یافته است.

وی بیان کرد: متوسط روازنه فوتی‌های کرونایی خراسان جنوبی در هفته آخر اسفند ۲ نفر بود که اکنون با کاهش به ۱.۳ نفر رسیده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌ جنوبی در پاسخ به این سوال که آیا بازگشایی مدارس در این افزایش ابتلاء به کرونا تأثیر داشته است، تصریح کرد: هنوز نمی شود در این خصوص قضاوت کرد اما کسانی که در این هفته بیمار و کرونای آنان مثبت شده ارتباطی با بازگشایی مدارس ندارد و بیشتر به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دید و بازدیدهای نوروزی و سفرهای ایام تعطیلات بازمی گردد.

شریف زاده متذکر شد: در دستورالعمل های جدید بازگشایی مدارس بحث فاصله گذاری اجتماعی ملاک نیست و بر استفاده از ماسک و تهویه مناسب تأکید شده است.

وی در خصوص آمار واکسیناسیون انجام شده در استان، ادامه داد: تاکنون ۹۲.۹ درصد جمعیت هدف استان خراسان جنوبی دُز اول واکسن کرونا و ۸۳.۷ درصد دز دوم واکسن را تاکنون دریافت کرده‌اند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌ جنوبی گفت: همچنین تاکنون ۳۹.۳ درصد جمعیت هدف دُز سوم واکسن کرونا را در استان دریافت کردند.

شریف زاده در ادامه بیان کرد: از امروز مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در بیرجند تعطیل شدند و مردم می‌توانند برای انجام واکسیناسیون به هشت مرکز خدمات جامع سلامت شهری مراجعه کنند.

وی در پایان افزود: مرکز نجفی گل واقع در خیابان شهید طهماسبی، مرکز بهشتی یا قائم واقع در خیابان شیرین، مرکز جوادیه خیابان شهید برگی، مرکز غدیر واقع در سجادشهر بلوار غدیر، مرکز توحید واقع در خیابان ۱۵ خرداد، مرکز شهید آوینی واقع در خیابان نیلوفر، مرکز شهید رجایی واقع در بلوار شهید رجایی و مرکز مهر شهر در بلوار امام علی (ع) آماده ارائه خدمت به مردم برای تزریق واکسن کرونا هستند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط