کاهش ۳۱ درصدی خسارت سیلاب در خراسان جنوبی
کاهش ۳۱ درصدی خسارت سیلاب در خراسان جنوبی
  • کدخبر: 6119
  • ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۹:۳۶

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از کاهش ۳۱ درصدی خسارت های سیلاب خراسان جنوبی نسبت به بارندگی های با حجم و شدت مشابه در سنوات گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «علیرضا عباس زاده» امروز (۲۲ دی) به حجم بارندگی های سنگینی که در طی هفته گذشته در سطح استان اتفاق افتاده اشاره کرد و به تشریح اقدامات، تمهیدات و تدابیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان ها در کلیه مباحث زیرساختی پرداخت.

وی تصریح کرد: در پی اعلام پیش بینی های هواشناسی و سازمان مدیریت بحران کشور، با دستور ویژه شخص استاندار، تعداد ۱۰۲ تیم امدادی و عملیاتی استان، طی بازه زمانی اعلام شده به حالت آماده باش کامل در آمدند تا خدمات رسانی مطلوبی را به هم استانی های عزیز ارائه نمایند.

جانشین استاندار در ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات خراسان جنوبی پاسخ به بحران استان با اشاره به بازدید تیم های کارشناسی دستگاه های ذی مدخل از نقاط سیل خیز خاطرنشان کرد: طی این بازدیدها، علاوه بر برنامه ریزی جهت تقویت سیل بندها و دیوارهای حفاظتی، بررسی کانال های جمع آوری آب های سطحی شهری و روستایی و همچنین مستحدثات راه ها و محورهای مواصلاتی مورد تأکید بود.

وی آمار بارش ها را طی روزهای گذشته به ویژه در مناطق جنوبی استان، بی سابقه خواند و اظهار داشت: با اطلاع رسانی گسترده جهت آگاهی بخشی هم استانی ها و آماده باش کامل نیروها، به لطف و عنایت خداوند، هیچ گونه تلفات جانی ناشی از سیلاب گزارش نشد و علی رغم حجم ۱۰۰ میلی متری بارش ها در یک بازه زمانی چند روزه تخریب و خسارت به واحدهای مسکونی کاهش چشمگیری داشته است.

عباس زاده ادامه داد: با توجه به ماهیت رگباری بارش های استان، در بخش های زیرساختی و زیربنایی از جمله راه ها و محورهای مواصلاتی، قنوات، مزارع، باغات و همچنین شریان های حیاتی آب و برق شاهد بودیم که مجموع خسارت ها در همه بخش های زیرساختی و همچنین زیر بخش کشاورزی به نسبت گذشته کمتر بوده است.

به گفته وی، حجم خسارت ها در این دوره بارش ها بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به حجم و شدت بارش های مشابه که در سنوات گذشته در استان اتفاق افتاده خسارت ها با کاهش ۳۱ درصدی همراه بوده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط