لزوم شناسایی گلوگاه های آسیب زا برای مهار تخلفات
لزوم شناسایی گلوگاه های آسیب زا برای مهار تخلفات
  • کدخبر: 6110
  • ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

استاندار خراسان جنوبی شناسایی گلوگاه های آسیب زا را حائز اهمیت خواند و متذکر شد: این گلوگاه ها باید احصا شوند و در راستای مهار تخلفات، در اختیار دستگاه ها قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «جواد قناعت» امروز (۱۹ دی) در دیدار مدیرکل و معاونین دیوان محاسبات استان اظهار کرد: ما هیچ وقت دیوان محاسبات را روبرو و در مقابل دستگاه ها نمی بینیم بلکه از ظرفیت این مجموعه در راستای تعالی استان بهره می بریم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به حوزه وظایف و اختیارات دیوان محاسبات، بهترین سیاست دیوان را مشاوره قبل از تخلف عنوان کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این رویکرد در استان وجود دارد و انتظار ما نیز این است که در ادامه راه هم، مشورت های لازم بجا ارائه شوند و چنانچه دستگاهی در آستانه تخلف یا مشکلی است با ورود به موقع از بروز آن ممانعت شود.

قناعت ادامه داد: از ورود دیوان به موضوع جلوگیری از بروز تخلف در دستگاه ها حمایت می کنیم و در انجام این وظیفه مهم همراه خواهیم بود.

وی، شناسایی گلوگاه های آسیب زا را حائز اهمیت خواند و متذکر شد: این گلوگاه ها باید احصا شوند و در راستای مهار تخلفات، در اختیار دستگاه ها قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه بروز تخلف، ناشی از عدم اشراف به قوانین است، افزود: باید همه مدیران در دستگاه ها به ویژه در شهرداری ها و دهیاری ها، قبل از شروع به کار، بر قوانین و ضوابط مسلط گردند.

وی، ترک فعل و عملکرد ضعیف را دو موضوع آسیب زا عنوان کرد و گفت: ترک فعل همیشه به معنای نگرفتن جواب مثبت نیست و گاه ممکن است علیرغم همه تلاش ها و پیگیری ها، موفقیتی در کار حاصل نمی شود و مهم این است که تلاش واقعی از ناحیه مدیر صورت گرفته است.

قناعت با تأکید بر این که خسارت عملکرد ضعیف مدیر از ترک فعل بیشتر است، تصریح نمود: یکی از موضوعاتی که استان را رنج می دهد، عملکرد ضعیف برخی مدیران است که باید این رویه تغییر کند.

استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: ما باید ضمن حفظ استقلال حوزه ها، با هم افزایی در راستای تعالی و پیشرفت استان گام برداریم.

به گفته وی؛ سطح مطالبات را باید بالا ببریم و برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این مطالبات، موج ایجاد کنیم.

شایان ذکر است؛ جمالی مدیرکل دیوان محاسبات استان نیز در این جلسه ضمن تشریح اقدامات این حوزه از سیاست های دیوان محاسبات و رویکردهای این مجموعه در راستای جلوگیری از بروز تخلف در دستگاه ها گفت.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط