رشد ۶۱.۸ درصدی پرونده های مختومه در خراسان جنوبی
رشد ۶۱.۸ درصدی پرونده های مختومه در خراسان جنوبی
  • کدخبر: 6082
  • ۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: در ۹ ماهه سال گذشته سه هزار و ۳۸۶ پرونده و در مدت مشابه امسال پنج هزار و ۴۸۱ پرونده در تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی مختومه شده که نشان از رشد ۶۱.۸۷ درصدی دارد.

«حسین حسن پور» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران درخصوص آمار ۹ ماهه شعب تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: طی این مدت در بخش کالا و خدمات دو هزار و ۵۶ پرونده، در بخش قاچاق کالا و ارز ۲ هزار و ۶۵۲ پرونده و در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز ۷۵۰ پرونده تخلف وارد شعب تعزیرات حکومتی استان شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار و ۴۵۹ پرونده تخلف وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰.۸ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در بخش کالا و خدمات وارد و ۲ هزار و ۵۷ پرونده، در بخش قاچاق کالا و ارز دو هزار و ۶۷۱ پرونده و در بخش بهداشت، دارو و درمان ۷۵۳ پرونده مختومه شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع در ۹ ماه گذشته پنج هزار و ۴۸۱ پرونده در شعب تعزیراتی استان مختومه شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۱.۸۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد پرونده‌های وارده در بخش کالا و خدمات، مختومه شده است، گفت: در این حوزه متخلفان به پرداخت بیش از ۷۵ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریال محکوم شدند.

حسن پور با اشاره به اینکه در بخش قاچاق کالا و ارز نیز متهمان به پرداخت ۲ هزار و ۱۲۹ میلیارد و ۸۶۴ میلیون ریال محکوم شده اند گفت: در این بخش نیز ۲ هزار و ۶۵۳ پرونده وارد و دو هزار و ۶۷۱ پرونده مختومه شده است.

حسن ‌پور گفت: همچنین در بخش بهداشت، دارو و درمان از ابتدای امسال تاکنون ۷۵۰ پرونده تخلف وارد و ۷۵۳ پرونده نیز مختومه شده که متهمان به پرداخت ۶ میلیارد و ۲۲۱ میلیون ریال محکوم شده اند.

وی با بیان اینکه درج نکردن قیمت، گرانفروشی و ارائه نشدن فاکتور خرید به ترتیب بیشترین پرونده‌ ها در بخش  کالا و خدمات بوده است، ادامه داد: در بخش بهداشت، دارو و درمان هم رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، رعایت نکردن بهداشت محیطی و عرضه و تحویل کالای غیربهداشتی بیشترین میزان تخلفات را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: حمل کالاهای قاچاق، ورود یا خروج کالا از مسیر غیرمجاز و نگهداری کالای قاچاق در بخش قاچاق کالا و ارز بیشترین فراوانی را داشته است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه سال گذشته سه هزار و ۴۱۰ پرونده و در ۹ ماهه امسال پنج هزار و ۴۵۹ پرونده وارد شعب استان شده است، گفت: پرونده های وارده به شعب تعزیراتی استان ۶۰.۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی همچنین ادامه داد: در ۹ ماهه سال گذشته سه هزار و ۳۸۶ پرونده مختومه و در مدت مشابه امسال پنج هزار و ۴۸۱ پرونده مختومه شده که نشان از رشد ۶۱.۸۷ درصدی دارد.

حسن‌پور با بیان اینکه در ۹ ماه گذشته هزار و ۵۷۳ مورد بازرسی توسط ۵۷۰ اکیپ در سطح استان انجام شده است، ادامه داد: در این مدت ۲۶۸ واحد دارای تخلف شناسایی شد و به ۵۴۴ واحد نیز تذکر داده شده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط