پویش «جوانان، مدافعان سلامت عزاداران حسینی» در خراسان جنوبی راه اندازی شد
پویش «جوانان، مدافعان سلامت عزاداران حسینی» در خراسان جنوبی راه اندازی شد
  • کدخبر: 2393
  • ۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

سرپرست معاونت امور جوانان خراسان جنوبی از راه اندازی پویش «جوانان، مدافعان سلامت عزاداران حسینی» در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران از بیرجند، «مهدی قناد» پیش از ظهر امروز (۳ شهریور) در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد و تشکل های جوانان استان خراسان جنوبی با شیوع ویروس کرونا با فعالیت های مختلف تولید ماسک، ضدعفونی معابر و مساجد، توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی و تولید محتواهای فرهنگی و آموزشی مجازی در قالب رزمایش «همت جوانانه، کمک مومنانه» ضمن خدمت رسانی به مردم به مقابله با این ویروس منحوس پرداختند.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به ایام سوگواری ماه محرم و صفر و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم عزاداری، گفت: در این راستا جوانان فعال در تشکل‌های خراسان جنوبی پویش «جوانان، مدافعان سلامت عزاداران حسینی» را راه اندازی کردند تا باری دیگر توانمندهای خود را به منصه ظهور برسانند.

قناد ادامه داد: هدف از راه اندازی این پویش همکاری و همیاری جوانان در کنار مراسم عزاداری به رعایت بهداشت و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا است.

وی با بیان اینکه در این پویش بحث توزیع ماسک و جمع آوری اقلام بهداشتی و توزیع آن، در دستور کار است، عنوان کرد: همچنین سیاه پوش کردن خانه های جوان فعال در شهرستانها، انتشار کلیه دستورالعمل‌ها و پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد مبارزه با کرونا به منظور برگزاری مراسم عزاداری و مشارکت جوانان در تولید محتوای عزاداری در فضای مجازی از دیگر فعالیت‌های جوانان خواهد بود. 

گفتنی است؛ این پویش در سطح کشور توسط معاونت های فرهنگی ورزش وجوانان وبه همت جوانان راه اندازی شده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط