صدور مجوز ۵۲ موکب خراسان جنوبی برای استقرار در شهر کاظمین
صدور مجوز ۵۲ موکب خراسان جنوبی برای استقرار در شهر کاظمین
  • کدخبر: 6554
  • ۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون برای ۵۲ موکب خراسان جنوبی جهت حضور در پیاده روی اربعین حسینی مجوز صادر شده است، گفت: پیش بینی ما این است که در شبانه روز میزبان ۱۰۰ هزار زائر در سایت خراسان جنوبی در شهر کاظمین باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «موسی جوینده» امروز (۸ خرداد) در ستاد اربعین حسینی خراسان جنوبی اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی یک کار ارزشمند و بزرگ است و انتظار داریم دستگاه های اجرایی با تمام نیرو و امکانات خود در این زمینه ورود کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون برای ۵۲ موکب خراسان جنوبی جهت حضور در پیاده روی اربعین حسینی مجوز صادر شده است، افزود: از این تعداد ۸ موکب در داخل استان برای ارائه خدمات به زائران پاکستانی در نظر گرفته شده است و بحث تامین اسکان و تغذیه این زائران را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مواکب بحث تامین امکانات تغذیه ای است، ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا بر اساس سقف تعیین شده هر موکب امکانات مورد نیاز آنان فراهم شود.

جوینده درخصوص تامین لوازم برودتی مواکب بیان کرد: امیدواریم لوازم برودتی لازم مواکب خراسان جنوبی در سایت شهر کاظمین را با همکاری مردم، خیرین و مسئولان تامین کنیم و درخواست داریم تا کمیته فناوری اطلاعات جهت تامین اینترنت در شهر کاظمین اقداماتی انجام دهد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: پیش بینی ما این است که در شبانه روز میزبان ۱۰۰ هزار زائر در سایت خراسان جنوبی در شهر کاظمین باشیم و ۲ تیم جهت تامین زیرساخت ها و آماده سازی سایت خراسان جنوبی طی یک ماه آینده به کاظمین اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۱۰ کامیون از خراسان جنوبی به صورت رایگان در اختیار مواکب هستند، افزود: هر کامیون امسال حداقل ۵۰ میلیون تومان جهت کمک به مواکب سرمایه گذاری خواهد کرد و انتظار داریم اقدامات تشویقی برای این افراد انجام شود.

جوینده در خصوص موکب بهداشت و درمان عنوان کرد: یک موکب بهداشت و درمان در سایت خراسان جنوبی در کاظمین خواهیم داشت و درخواست داریم تا یک نماینده از هلال احمر در این موکب مستقر شود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط