کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم نارگیل غیرمجاز در نهبندان
کشف یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم نارگیل غیرمجاز در نهبندان
  • کدخبر: 6464
  • ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

فرمانده انتظامی نهبندان گفت: مأموران انتظامی شهرستان نهبندان در بازرسی از یک کامیون یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم نارگیل غیر مجاز به ارزش ۴۸۰ میلیون ریال کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، سرهنگ «احسان رحیمی» امروز (۱ اردیبهشت) به خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: مأموران ایست و بازرسی سهل آباد شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک کامیون مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از کامیون یک تن و ۶۰۰ کیلوگرم نارگیل غیر مجاز کشف کردند که ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۴۸۰ میلیون ریال براورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان بیان داشت: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ رحیمی با اشاره به این که قاچاق کالا پدیده ای است که از جهات گوناگون حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یک جامعه را تهدید می کند؛ خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است تا با قاچاقچیان و اخلالگران نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان همچنین اظهار داشت: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع سیلاب های بهاری و تلف شدن احشام واقع در یکی از روستاهای شهرستان نهبندان، بلافاصله مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: مأموران با حضور در محل حادثه و بررسی های اولیه مشاهده کردند که ریزش نزولات آسمانی و وقوع سیلاب باعث تلف شدن ۶۶۰ رأس گوسفند شده است.

سرهنگ رحیمی خاطرنشان کرد: دامداران و کشاورزان محل نگهداری دام و محصولات خود را ایمن سازی کنند تا در صورت شدت ریزش نزولات آسمانی از بروز خسارات پیشگیری شود.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان اظهار داشت: همچنین در ۴۸ ساعت گذشته ماموران انتظامی نهبندان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به ۶ خودرو مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروهای متوقف شده، ۶ هزار و ۸۸۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع کشف کردند.

سرهنگ رحیمی بیان داشت: مأموران در این خصوص ۶ متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط