۳۴ دستگاه اتوبوس از خراسان جنوبی عازم مرقد امام راحل می شوند
۳۴ دستگاه اتوبوس از خراسان جنوبی عازم مرقد امام راحل می شوند
  • کدخبر: 60082
  • 3 خرداد 1402 - 10:30

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه «امام خمینی (ره)» به عنوان یک انسان با دست خالی و با دین و اقتدار خود دنیا را متحیر کرد، گفت: ۳۴ دستگاه اتوبوس از خراسان جنوبی عازم مرقد امام راحل می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، سید محمدرضا طالبی -معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی- شامگاه (۳ خرداد) در جلسه برنامه ریزی مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل ضمن یاد و خاطره شهیدان جدید استان بادامکی و اسداللهی، اظهار کرد: نظام های استکباری قبل از انقلاب، حاکم بر جمهوری اسلامی بودند و ثروت های خدادای این نظام را به یغما بردند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب مردم در عقب ماندگی سیاسی،  اجتماعی،  اقتصادی، فرهنگی و حتی اعتقادی قرار داشتند و حق نداشتن مراسم عزاداری امام حسین(ع) برگزار کنند، افزود: امام خمینی(ره) با عظمت دنیایی و اخروی از دیار قم ظهور و انقلابی را به نتیجه رساند که دنیا را متحیر گذاشت.

وی با بیان اینکه یک انسان با دست خالی و با دین و اقتدار خود دنیا را متحیر کرد، گفت: با دین و اخلاص امام راحل بعد از قرن ها حکومت اسلامی پایه گذاری شد و تاکنون همه دنیا از این نظام و انقلاب متحیر شدند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی افزود: زمانی که نظام جمهوری اسلامی پیروز شد امام گفتند اسلام منحصر به ایران نیست و باید به جهانیان صادر شود اما انسان های کج فهم این بیان تاریخی را به تمسخر گرفتند که مگر اسلام نفت است که به دنیا صادر شود اما بعد از ۴۴ سال نتایج انقلاب را در کشور و دنیا می بینیم.

وی گفت: همه ساله حداقل کاری که انجام می دهیم این است که در سالروز ارتحال امام خمینی ره برنامه داشته باشیم که یکی از برنامه ها دیدار مردمی از سراسر کشور است و مردم  هم انتظار دارند زمینه زیارت امام راحل را مسئولان فراهم کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های کم پذیرش در مرقد امام راحل، تصریح کرد: ما نمی توانیم آنچه حق مردم است انجام دهیم اما  آنچه در توان داریم انجام می دهیم تا سالگرد ارتحال امام به بهترین نحو برگزار شود.

طالبی افزود: با محوریت سپاه پاسداران و بنیاد حفظ آثار هزار و پانصد نفر با رویکرد افرادی که تا اکنون نتوانستند زیارتی داشته باشند اعزام کنیم، همچنین ۳۴ دستگاه اتوبوس به دستور استاندار آماده اعرام خواهند شد.

طالبی گفت: یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای این تعداد اتوبوس پیش بینی شده است که به علاوه پذیرایی و بسته فرهنگی سر جمع دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این کاروان ها گذاشته شده است.

در این جلسه در خصوص دستگاه های آمبولانس همراه کاروان، روحانیون، بسته های فرهنگی و سایر بحث و تبادل نظر شد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط