بدرقه باشکوه شهید مدافع امنیت در قاین
بدرقه باشکوه شهید مدافع امنیت در قاین
  • کدخبر: 60076
  • 2 خرداد 1402 - 15:13

مراسم تشییع پیکر شهید مدافع وطن حسن بادامکی امروز سه‌شنبه (۲ خرداد) با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری ، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مردم همیشه در صحنه از مسجدجامع تا میدان طالقانی قاینات برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران به نقل از خبرگزاری شبستان: از ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان با طراحی و پیاده‌سازی توطئه‌های گوناگون، سعی در نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته و دارد اما زهی خیال باطل چرا که ایران اسلامی علی‌رغم همه توطئه‌ها و تحریم‌ها نه‌تنها تضعیف نشد بلکه به قدرت برتر منطقه تبدیل شده است.

دشمنان و معاندین نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ایجاد جنگی نابرابر قصد نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی را داشتند که با امدادهای غیبی خداوند نه تنها موفق نشدند که روز به روز سرخورده تر شدند.

از یک سو شن های روان با عنایت خداوند مانع از پیشروی دشمنان می شود از سوی دیگر با دست خالی جوانان و نوجوانان مرزو بوم هشت سال مقاومت کرده و نگذاشتند وجبی از خاک ایران اسلامی به دست دشمنان بیفتد و در کنار آن ایران اسلامی با دستیابی به سلاح های مدرن به قدرت بزرگی در منظقه مبدل شد و همه این موارد باعث شد استکبار جهانی و دیگر ایادی‌اش موفقیت های دانشمندان و مهندسان جوان را برنتافته و هر بار دست به توطئه جدیدی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بزند. غافل از آنکه جوانان این مرزو بوم جان برکف اخلاص گرفته و از هیچ توطئه ای هراس ندارند.

پیروزی‌های ایران اسلامی در تمام چهار دهه گذشته تا به امروز مرهون مجاهدت، مقاومت و ایستادگی ملت ایران است و مردم نجیب و فهیم ایران، قدرشناس آرمان نظام جمهوری اسلامی هستند و موثرترین، مهم ترین و قدرتمندترین مولفه اقتدار جمهوری اسلامی ایران دربرابر تبلیغات و جبهه نرم دشمن، فرهنگ ایثار و شهادت است.

جوانان این مرزو بوم با تقدیم جان خود نه تنها از وطن، امنیت و ناموس خود دفاع می کنند بلکه به عنوان مدافع حرم نیز جان بر کف اخلاص نهاده با محافظت از حرم بی بی زینب(س)  در روز قیامت شرمنده اباعبدالله الحسین(ع) نباشند.

به گفته یکی از فرماندههان وقت نیروی انتظامی خراسان جنوبی، این استان تاکنون بیش از ۱۶۰ شهید برای تأمین امنیت تقدیم نظام مقدس کرده است شهدایی مانند شهید بنی اسدی، اسداللهی، یوسفی و…

حمله تروریستی ناجوانمردانه اشرار و معاندان در بامداد یکشنبه هفته جاری و تلاش آنها برای ورود به کشور با مقاومت مرزبانان دلیر و غیرتمند برجک مرزبانی«مزه سر» هنگ مرزی سراوان روبه‌رو شد که در این درگیری پنج نفر از مرزبانان کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و تروریست‌ها به عمق خاک پاکستان متواری شدند.

سه نفر از شهدای حمله تروریستی سراوان از خراسان رضوی هستند، یک نفر از سیستان و بلوچستان و یک نفر از خراسان جنوبی است همچنین ۲ نفر از نیروهای مرزبانی در این حادثه مجروح شدند.

استواریکم شهید حسن بادامکی به همراه چهار شهید مرزبانی دیگر حادثه تروریستی سراوان روز گذشته پس از تشییع در زاهدان به خراسان جنوبی منتقل شد و پیکر این شهید مدافع وطن امروز سه‌شنبه ۲ خرداد ماه با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، جمعی از مسئولان استان و مردم از مسجدجامع تا میدان طالقانی قاینات تشییع و برای خاکسپاری به زادگاهش روستای شهرک هاشمیه منتقل شد.

شهادت مرزبانان سراوان خللی در اراده حافظان نظم و امنیت ایجاد نمی‌کند

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در مراسم تشییع این شهید مدافع امنیت گفت: دشمنان بدانند که شهادت مرزبانان مظلوم ما در سراوان خللی در اراده پولادین، استوار و محکم حافظان انقلاب، نظام و امنیت ایجاد نمی‌کند.

 حجت الاسلام محمد ابراهیم صفورائی اظهار داشت: کشور و مردم ما همیشه قدردان خون و تلاش و مجاهدت‌های شهدا هستند.

وی افزود: شما مردم شهر قاین با حضور باشکوه خود در مراسم تشییع این شهید بزرگوار نشان دادید که قدردان خون شهدا هستید.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با ذکر این نکته که تامین نظم و امنیت را مدیون سربازان ولایت در سراسر کشور در نیروهای مسلح هستیم، گفت: کارکنان نیروی انتظامی و مرزبانی مجاهدانه و مخلصانه در سراسر کشور در حال تلاش و مجاهدت برای امنیت جامعه هستند.

حجت الاسلام صفورائی یادآور شد: تمام اقدامات و فعالیت اعضای یک جامعه به تامین امنیت بستگی دارد و در مجموعه توسعه هر جامعه‌ای در گرو تامین امنیت است، تامین امنیت جامعه را مدیون زحمات و تلاش‌های سربازان جامعه در سراسر کشور هستیم.

وی اظهار داشت: اما مرزبانان ما در خدمت مقدم تامین کشور هستند و مقام معظم رهبری هم در خصوص شهدای مرزبانی می‌فرمایند که شهدای مرزی ما مظلومند؛ این طفلک ها دیده هم نمی‌شوند.

حجت الاسلام صفورائی با اشاره به اینکه امنیت و آسایش امروز حاکم بر جامعه حاصل خون‌های ریخته‌شده شهدا و راه و هدف آنان است، خاطرنشان کرد: وظیفه ما به عنوان وارثان راه شهدا بسیار سنگین است و باید یاد و خاطره این بزرگ‌مردان تاریخ را گرامی داشته و در راه آنان قدم برداریم تا خون این عزیزان پایمال نشود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط