تجربه‌های موفق فرهنگی تکثیر شود
تجربه‌های موفق فرهنگی تکثیر شود
  • کدخبر: 59957
  • 24 اردیبهشت 1402 - 13:56

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تجربه‌های موفق فرهنگی باید به عنوان الگو معرفی شود و مورد تکثیر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله سید علیرضا عبادی- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی- امروز (۲۴ اردیبهشت) در نشست ائمه جمعه خراسان جنوبی و اساتید حلقه‌های صالحین اظهارکرد: مسائل فرهنگی و سیاسی گاه بعد از چندین دهه ثمرات و نتایج خود را چه تلخ و چه شیرین نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه سیاست کفر و الحاد بین المللی، دنیا را به دو نیمه کره تقسیم کرد و کشورهای اسلامی زیرسلطه آنان قرار داشتند، افزود: با رهبری امام (ره) و حضور پرنگ مردم در مقابل همه مشکلات، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه بیرجند گفت: ما دورانی را به یاد داریم که استکبار جهانی به آسانی یک دولت و کشور را از بین می‌برد ولی امروزه به برکت انقلاب همین دولت‌های استکباری در حال نابودی هستند.

آیت الله عبادی با اشاره به شرایط رژیم صهیونیست، تصریح کرد: ثمرات تلخ آن دوران هست اما چقدر باید شاکر باشیم که حرکت نسبت به آن زمان معکوس و گذر زمان به نفع اسلام و انسانیت در حال رقم خوردن است.

وی ادامه داد: امروز مردم برخی از کشورهای غربی به انگیزه عدالت‌طلبی همین دولت‌های استکباری را نمی‌پذیرند که نمونه‌های آن را در کشورهای انگلیس، فرانسه و امریکا می‌توان دید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه شرایط بین‌المللی در حال تغییر است و باید شاکر و امیدوار باشیم، افزود: البته ما نسبت به انجام وظیفه خود در بخش فرهنگی و سیاسی باید احساس وظیفه و نگرانی داشته باشیم که این دغدغه‌ها را با تمسک به قانون و برخی از رایزنی‌ها با مسئولان قابل حل است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ و سیاست امثال شهید چمران، استاد مطهری، سردار شهید سلیمانی و شهید صیاد شیرازی هر کدام توفیقات خاص خود را داشته‌اند که آثار آن متفاوت است، بیان کرد: تجربه‌های موفق فرهنگی باید به عنوان الگو معرفی شود و مورد تکثیر قرار گیرد.

وی در پایان افزود: علی رغم همه مشکلات به ارث رسیده اما دولت سیزدهم قدم‌های بسیار امیدوارکننده برداشته است که تبیین این موفقیت‌ها و قدم‌ها همراه با صبر و امید باید مدنظر قرار دهیم.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط