ارزش علم برای خدمت به بشر است
ارزش علم برای خدمت به بشر است
  • کدخبر: 45702
  • 3 اسفند 1401 - 11:17

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هیچ وقت بشر از دانش توأم با دین شری نمی‌بیند چون دانش در خدمت انسان است و این پیام انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله سید علیرضا عبادی- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی– امروز چهارشنبه (۳ اسفند) در دیدار با جهادگران سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه انصارالرضا(ع) استان، اظهار کرد: در روایت آمده است که « العلم و الدین توأمان، اذا افترقا احترقا؛ علم و دین پیوسته با یکدیگرند و هرگاه جدای از هم شدند، آتش افروز خواهند بود».

وی با بیان اینکه در مجموعه فرهنگ اسلامی که آثارش ظاهر است اما با درصدی که حکومت‌ استبدادهای داخلی مانع نشدند تا بعدها که با استعمار خارجی ضمیمه شده که فاجعه در دنیا ایجاد کرده است، افزود: اما در بخش اول ملاحظه می‌کنید که بزرگترین دانشمندان ما بزرگترین متدینین ما هم بودند یعنی اگر دانشمندی که هم مهندس و هم منجم است و از فنون دیگر آگاه است مانند خواجه نصیر طوسی، خودش استاد علم کلام و عقیده‌های اسلامی است.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه علم را از دین جدا کردند، گفت: نتیجه‌اش این شد که صد برابر اینکه اینکه علم به مردم خدمت کند به آنان ضرر می‌رساند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در یک مقطع خاصی در سال ۵۷ خداوند متعال این فرصت را به نوع بشر داد، عنوان کرد: در این فرصت در عین حالی که می‌دانید همراه با آسیب(ترورهای منافقین، هجوم صدام و …) است اما این الگو در جهان تابلو است و شما هم مصدایقش هستید و آن اصل انسانیت و اخلاق و اسلامیت و توحید است.

وی با بیان اینکه هیچ کجای دنیا بخاطر دانش بدون دین در امنیت نیست، تصریح کرد: انقلاب اسلامی و علم توأم با دین الگویی بسیار زیبا و با جاذبه است که در آن دانشمند علم‌زده نیست که علم را بپرستد بلکه ارزش های اسلامی و الهی را احیا می‌کند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه ارزش علم برای خدمت به بشر است، بیان کرد: دانشمند اسلامی براساس عقیده و توحید و آنچه که رضایت خداوند است عمل می‌کند. هیچ وقت بشر از دانش توأم با دین شری نمی‌بیند چون دانش در خدمت انسان است و این پیام انقلاب اسلامی است.

تألیف کتاب سال سازمان بسیج مهندسین در خراسان جنوبی

بلالی، مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در این دیدار گفت: بسیج مهندسین عمران و معماری یکی از اقشار تخصصی ۱۹‌گانه بسیج است که در عرصه‌های مختلف فعالیت و نقش‌آفرینی می‌کند.

وی ادامه داد: عرصه اجتماعی و خدمت‌رسانی یکی از این عرصه‌های فعالیت بسیج مهندسین عمران و معماری است که ذیل آن هفت کارگروه تخصصی داریم.

بلالی با بیان اینکه خراسان جنوبی امسال در کارگروه آب و محیط زست و کارگروه معماری و شهرسازی اسلامی در حال تألیف کتاب سال سازمان بسیج مهندسین است، افزود: یکی دیگر از عرصه‌های ما اقتصاد مقاومتی است که در این راستا طرح عمران روستا در دستور کار است و با استفاده از ظرفیت جهادگران، دستگاه های اجرایی و خود مردم در جهت رفع مشکلات شناسایی شده در روستاها تلاش می‌کنیم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به فعالیت‌های انجمن مهندسین خیر برای کمک به نیازمندان اشاره کرد و گفت: همچنین توانمندسازی مهندسین در دستور کار است و مهندسین نخبه و جوان را شناسایی می‌کنیم تا با بسترسازی به منظور نخبه‌پروری و الگوپروری از ظرفیت آنان در مدیریت‌های اجرایی کشور استفاده شود.

وی به اجرای طرح «نذر تخصص» برای کمک به خانواده‌های نیازمند و طرح «هر مهندس یک شهید» برای ارتباط با خانواده شهدا در استان اشاره کرد و ادامه داد: کار اصلی ما بحث جهاد تبیین این اقدامات است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط