هیچ دانشجویی در خراسان جنوبی دغدغه تأمین خوابگاه نداشته باشد
هیچ دانشجویی در خراسان جنوبی دغدغه تأمین خوابگاه نداشته باشد
  • کدخبر: 6626
  • ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش ما بر این است که هیچ دانشجویی در سطح استان خراسان جنوبی، دغدغه تأمین خوابگاه و اسکان نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «محمدرضا طالبی» امروز (۳۱ خرداد) در مراسم افتتاح خوابگاه دخترانه سردار حاج قاسم سلیمانی که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: خانواده هایی که از اقصی نقاط میهن اسلامی فرزندان خود را برای تحصیل به استان می فرستند، نباید دغدغه اسکان ،تغذیه و زندگی آنها را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مایه مسرت است که در مقایسه با گذشته می توانیم امکانات بسیار خوب و در شأن دانشجویان را برایشان فراهم نماییم که البته حق آنهاست و باید ارتقاء یابد.

معاون استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: فکر، اندیشه و ذهن دانشجو باید فقط معطوف به تحصیل باشد تا خروجی دانشگاه های ما دانشمندانی باشند که به عنوان سرمایه های نظام بتوانند چرخ اقتصاد، تولید و زیرساخت های مهم ایران اسلامی را به حرکت درآورند.

طالبی ادامه داد: اگر بخواهیم اقتصاد و تولید ما پر رونق بوده و دانش بنیانی باشد، باید زمینه تحصیل خوب را برای دانشجویان خود فراهم کنیم که یکی از  این شرایط، امکانات خوابگاهی مناسب  است.

وی اظهار داشت: با توجه به گزارش رئیس دانشگاه بیرجند تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت خیرین ، بنیاد ۱۵  خرداد، ستاد اجرایی  فرمان حضرت امام(ره) ، سفرهای آتی رئیس جمهور و اعتبارات دولتی  که استاندار پیگیری می کنند، مشکلات خوابگاهی را مرتفع کرده یا به حداقل برسانیم.

گفتنی است، بهره برداری از خوابگاه دخترانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه بیرجند با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و همزمان با خوابگاه های دانشجویی اراک و بجنورد برگزار شد.

عملیات اجرایی این پروژه با زیربنای پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع و ظرفیت ۲۲۰ نفر سال ۱۳۹۵ آغاز شده است. این پروژه با هزینه‌کرد ۳۹۰ میلیارد ریال به همت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) احداث شده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط