حمایت از گندمکاران اولویت است/ ضرورت بازدید و نظارت مستمر از مراکز خرید
حمایت از گندمکاران اولویت است/ ضرورت بازدید و نظارت مستمر از مراکز خرید
  • کدخبر: 6481
  • ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه حمایت از گندمکاران در اولویت است، گفت: بازدید و نظارت مستمر از مراکز خرید و سیلوهای گندم توسط دستگاه های نظارتی و بازرسین جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید به صورت منظم انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «جواد اشرفی» امروز (۷ اردیبهشت) در اولین جلسه کارگره خرید تضمینی گندم استان در سال زراعی ضمن بررسی و ارزیابی دستور العمل خرید گندم سال ۱۴۰۱ ، خاطرنشان کرد: حمایت از گندمکاران در راستای خودکفایی در تولید گندم، در دولت سیزدهم مورد تأکید است.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای خرید گندم تولیدی در استان، بر حل مسئله تأمین سوخت کمباین ها توسط مدیران دستگاه های متولی در سال زراعی جاری تأکید کرد و متذکر شد: مشکلات سال های گذشته نباید برای کشاورزان تکرار شود.

وی تصریح کرد: بازدید و نظارت مستمر از مراکز خرید و سیلوهای گندم توسط دستگاه های نظارتی و بازرسین جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت باید به صورت منظم انجام شود.

اشرفی در ادامه جهت تسهیل امور برای خرید تضمینی گندم دستگاه های اجرایی را به همکاری با شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مکلف نمود.

به گفته وی؛ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز هزینه تمام شده حمل گندم از مراکز خرید تا سیلو ها را در اسرع وقت تعیین کند.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بر اهتمام دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای تسهیل و ترغیب گندمکاران جهت تحویل گندم به مراکز خرید تأکید کرد.

گفتنی است: در این جلسه، پس از ارزیابی موقعیت جغرافیایی و آمار مراکز خرید گندم در شهرستان ها، به دلیل بعد مسافت مراکز تولید و خرید گندم، با دستور ویژه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مراکز خرید گندم در شهرستان ها افزایش یافت.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط