ذخیره سازی ۲۵۰ هزار مترمکعب آب در سازه های سربیشه
ذخیره سازی ۲۵۰ هزار مترمکعب آب در سازه های سربیشه
  • کدخبر: 6108
  • ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶

رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری سربیشه از مدیریت و ذخیره سازی ۲۵۰ هزار مترمکعب آب طی بارندگی های اخیر در سازه های شهرستان سربیشه خبر داد.

«محمد فتحی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران با اشاره به مدیریت و ذخیره‌سازی ۲۵۰ هزار مترمکعب آب طی بارندگی های اخیر در سازه های آبخیزداری شهرستان سربیشه اظهار داشت: این میزان آب باران در ۱۰ سازه آبخیزداری شهرستان ذخیره شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سربیشه افزود: نزول رحمت الهی در چند روز گذشته و بارندگی‌های اخیر در سطح شهرستان باعث آبگیری تعدادی از سازه های خاکی، سنگ و ملات احداثی در حوزه‌های آبخیز این شهرستان شده است.

وی با بیان اینکه این سازه ها در بخش مرکزی و مود شهرستان آبگیری شده است، ابراز امیدواری کرد: با ورود سامانه های بارشی در چند روز آینده شاهد آبگیری دیگر سازه‌ها در بخش درح و نقاط مرزی شهرستان باشیم .

فتحی هدف از احداث سازه‌های آبخیزداری را افزایش سطح دبی آب قنوات پایین دست، افزایش پوشش گیاهی، کاهش سرعت اولیه روان آب ها و کاهش خسارت به قنوات و اراضی کشاورزی پایین دست این سازه ها عنوان کرد.

به گفته وی از اعتبارات سال گذشته یک بند خاکی در لانو و سازه سرریز سنگ و ملات بندخاکی حاجی آباد مود به حجم ۶۲۰ مترمکعب با اعتباری بیش از ۲ میلیارد تومان احداث شده است.

وی با بیان اینکه در سه حوزه آبخیزداری نیز از محل اعتبارات ملی مطالعات تفضیلی اجرایی انجام شده است، یادآور شد: پس از بارندگی مقدار زیادی از آب‌ها از دسترس شهرستان خارج می شود و نیاز به نگاه ویژه و تخصیص اعتبارات برای احداث سازهای آبخیزداری در شهرستان است.

مهندس فتحی تعداد کل سازه های آبخیزداری احداث شده در شهرستان را ۲۶۰ مورد اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات این تعداد افزایش یابد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط