ترک تحصیل ۱۴۹ دانش آموز نهبندانی
ترک تحصیل ۱۴۹ دانش آموز نهبندانی
  • کدخبر: 6057
  • ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸

فرماندار نهبندان گفت: بیش از ۱۴۹ نفر به دلیل کرونا در مقاطع مختلف، ترک تحصیل کرده اند که مسئولان باید برای بازگشت آنها به تحصیل اقدام فوری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مجید بیکی» امروز (۲۸ آذر) در شورای آموزش و پرورش شهرستان نهبندان که با دستور کار طرح نصیب آموزشی یکسان در همه مناطق با توجه‌ به اهمیت و توصیه مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد: ترک تحصیل دانش آموزان باید با نگاه ویژه دنبال شود.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه بیش از ۱۴۹ نفر در مقاطع مختلف ترک تحصیل کرده اند که عامل اصلی آن بیماری کرونا است، افزود: از این تعداد ۶۷ نفر دختر و ۸۲ نفر پسر هستند.

وی خواستار همکاری دهیاران و شوراها برای بازگشت به تحصیل تارکین از تحصیل شد و گفت: خانواده ها نیز باید در  این خصوص همکاری و مساعدت لازم را برای ثبت نام دانش آموزان داشته باشند.

وی تصریح کرد: مهمترین دارایی یک جامعه نیروی انسانی آن جامعه است اما متاسفانه امروزه به خوبی به آن پرداخته نشده است.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه دانش آموزان باید پویا و دغدغه ای نداشته باشند، افزود: مسئولان و دانش آموزان باید در سنوات پایین تحصیلی اهتمام ویژه داشته باشند تا ضربه ای به نیروی انسانی شهرستان وارد نشود.

بیکی بیان کرد: برای حل مشکل ترک تحصیل دانش آموزان باید ریشه ای عمل کرد، معلمان باید پیگیر دلیل ترک تحصیل دانش آموزان شوند و تنها در قالب چهارچوب خود عمل نکنند.

وی خواستار اقدام فوری و عملی معلمان و مسئولان مربوطه برای بازگشت به تحصیل تارکین از تحصیل در روستاهای نهبندان شد.

حجت الاسلام «عباسعلی خزاعی»، امام جمعه نهبندان هم در این جلسه خواستار آسیب شناسی و اقدام فوری در خصوص تارکین از تحصیل دانش آموزان مناطق روستایی شد و گفت: تعلیم و تربیت، در نزد اهل بیت علیهم السلام از اهمیت خاص و با ارزشی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه سهل انگاری در خصوص تارکین از تحصیل نباید انجام شود، افزود: از ائمه جماعات، مدیران و تمام مسئولان شهرستان درخواست اقدام فوری و پیگیری لازم می شود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط