جذب ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه در ستاد توسعه خاوران
جذب ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه در ستاد توسعه خاوران
  • کدخبر: 5908
  • ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

استاندار سابق خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل ستاد توسعه خاوران و صدور مجوزهای بی نام سرمایه گذاری در خراسان جنوبی، گفت: تاکنون ۲۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری با مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در ستاد توسعه خاوران منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «حمید ملانوری» دقایقی قبل در مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۳ ماه پیش با رأی هیئت دولت دوازدهم توفیق خدمت به مردم این استان مرزی نصیب بنده شد، افزود: در این مدت اولین انتخابات دوران کرونا با امنیت کامل در استان برگزار شد.

وی با تشریح ذخایر غنی معدنی، محصولات استراتژیک کشاورزی، جاذبه های گردشگری، چهار معبر مرزی و سرمایه بزرگ منابع انسانی خراسان جنوبی، ادامه داد: این استان منابع توسعه ای بالایی دارد و مناسب نیست که با این ظرفیت ها و پتانسیل ها محروم باقی بماند بنابراین برنامه محوری از اصول اولیه کاری ما در استان بود.

استاندار سابق خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت برنامه محوری برای توسعه استان، افزود: پروژه ها و برنامه های قبل از مسئولیتم در خراسان جنوبی، تعطیل نشد و پیگیری کردیم.

ملانوری با اشاره به اینکه سقف اعتبارات تملک دارایی استان در سال جاری ۵۰ درصد افزایش یافت، گفت: همچنین ۱۵ میلیارد تومان از محل فروش اموال مازاد دولت درآمد جذب شد.

وی به اخذ مجوز ماده ۲۳ برای تکمیل برخی پروژه های عمرانی استان اشاره کرد و افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز ۶۶ پروژه با ۱۳۳ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید و ۴۳ پروژه جدید با ۷۰ میلیارد تومان نیز آماده افتتاح است.

استاندار هشتم خراسان جنوبی از افتتاح ۹۰ کیلومتر باند دوم در دهه فجر سال قبل و آماده افتتاح بودن ۳۰ کیلومتر دیگر خبر داد و بیان کرد: ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در قالب قراردادی برای احداث راه آهن قطعه بیرجند – یونسی تخصیص می یابد.

ملانوری عنوان کرد: قراردادهای حوزه راه در خراسان جنوبی از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

پیگیری ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی 

وی با اشاره به پیگیری ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی استان، افزود: با توجه به خشکسالی در تابستان امسال به ۴۵۰ روستای خراسان جنوبی آبرسانی سیار انجام شد.

استاندار سابق خراسان جنوبی با بیان اینکه در یک سال گذشته ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری اجرا و ۸۰ سایت راه اندازی شد، گفت: در این مدت بیش از ۱۵ هزار خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و اکنون ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی از خدمات تلفن همراه استفاده می کنند.

وی با اشاره به نصب ۴۲ ایستگاه دیجیتال در سطح استان، افزود: در حال حاضر پوشش شبکه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی به حدود ۹۸ درصد رسیده است.

ملانوری بیان کرد: برای پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان هم مصوبه دولت را گرفته ایم و در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم کار شتاب بگیرد تا مشکل آب شرب استان مرتفع شود.

استاندار هشتم خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل ستاد توسعه خاوران و صدور مجوزهای بی نام سرمایه گذاری، گفت: تاکنون ۲۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری با ۶ هزار میلیارد تومان در ستاد توسعه خاوران منعقد شده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط