اولین قول استاندار خراسان جنوبی به کشاورزان/ پست‌های کلیدی و مهم به جوانان توانمند و بومی می‌رسد
اولین قول استاندار خراسان جنوبی به کشاورزان/ پست‌های کلیدی و مهم به جوانان توانمند و بومی می‌رسد
  • کدخبر: 5899
  • ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳

استاندار خراسانن جنوبی گفت: قول می دهم طی دو سه هفته آینده با هماهنگی صورت گرفته، تمام چند هزار تن زرشک موجود در سردخانه ها و انبارهای خراسان جنوبی که روی دست مردم مانده است را با قیمت خوب و مناسب به فروش می رسانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «جواد قناعت» عصر (۹ آذر) در مراسم تودیع و معارفه استانداران خراسان جنوبی که با حضور وزیر کشور در سالن فرهنگسرای بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: برخی از اقداماتی که در سالهای گذشته اتفاق افتاده است، یعنی دوری از آرمان‌های نظام و دل بستن به نظام سلطه و امید داشتن به اینکه نظام سلطه برای ما کاری انجام دهد و عدم توجه به تذکرات رهبری و شرایط خاصی که ویروس کرونا در کشور ایجاد کرده است باعث شده تا مردم در شرایط سختی قرار گیرند.

وی گفت: پیشرفت های کشور در عرثه های مختلف به خصوص علمی امروز زبانزد همگان در داخل و خارج قرار گرفته و این وظیفه ما را در دولت سیزدهم بیشتر کرده است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نگاه هوشمندانه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راهی برای یافتن مسیر رسیدن به اهداف ارمان خواهانه نظام در چهل ساله دوم است، افزود: نظام در چهل ساله اول در زمینه محرومیت زدایی و تقسیم امکانات عمومی موفق عمل کرده است و حالا نوبت کار برای پیشرفت رسیده است.

 قناعت با اشاره به اینکه برنامه اصلی دولت سیزدهم تحول در همه حوزه های مدیریتی خواهد بود که با دغدغه های انقلابی و دلسوزانه ای که در شخص ریاست جمهوری و وزرا وجود دارد این تحول رخ خواهد داد، افزود: تحول یعنی بازسازی و تحرک عقلانی و فکورانه و حرکت بر روی ریل انقلاب است، یعنی از کارهای معمولی اداری خارج شویم و کارهای شبانه روزی و تلاش مضاعف داشته باشیم تا امید مردم را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه احیای امید در مردم از طریق یکی کردن حرف و عمل مسئولان از موضوعات مهم مورد توجه دولت سیزدهم است، اظهارداشت: منابع در سطوح ملی باید به شکل عادلانه و براساس ظرفیت های هر منطقه و استان توزیع شوند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مردمی بودن، ارتباطات مردمی، ارائه گزارش به مردم و سبک زندگی مردم داشتن از انتظارات مردم از مسئولان است، گفت: دوگانگی رفاه مسئولان و سختی عموم جامعه را مردم نمی پذیرند اگر سختی و مشکلات است این سختی هم باید در تمام اقشار و گروه ها تقسیم شود.

قناعت با بیان اینکه تحول یعنی فساد ستیزی در همه زمینه ها، گفت: برای ما چارچوب قانون است، مشروعیت مسئولان نظام در طهارت مالی است، موضوع کلیدی که شخص ریاست جمهوری دنبال می کنند، طهارت مالی است مسئولان باید انضباط و طهارت مالی داشته باشند.

استفاده از جوانان در پست های کلیدی استان

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که بنده بررسی داشتم در مورد خراسان جنوبی اینکه این استان نیروهای جوان و با انگیزه دارد اما کادرسازی خوبی تا الان صورت نگرفته است، افزود: وقتی بنده در فضای مجازی در مورد استان تحقیق می کردم یکی از گلایه های مردم این بود که چرا مسئولان از استان انتخاب نمی شوند که این قابل قبول است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کادرسازی نیروهای جوان، انقلابی و کاربلد و باسواد و انگیزه از برنامه های بنده برای استان است که اینها باید پست های کلیدی استان را بگیرند، چراکه اینها هستند که دلشان برای استان می سوزد و انگیزه هم دارند، افزود: تکیه بر عقلانیت و خرد جمعی از دیگر موضوعات مورد توجه است.

قناعت با اشاره به اینکه خراسان جنوبی با معادن و ظرفیت های کشاورزی و جایگاه جغرافیایی و سیاسی که دارد، در شرایط قابل قبولی براساس شاخص های رشد اقتصادی قرار ندارد، گفت: مشارکت بالای مردم استان در انتخابات ها نشان می دهد که مردم به نظام وفادار هستند، بیشتر حضور در انتخابات ها را داشتند اما کمترین بهره را از منابع ملی بردند.

وی با بیان اینکه شاخص های اقتصادی ۳۱ استان کشور بررسی کردم متاسفانه خراسان جنوبی در سه شاخص کشاورزی، صنعت و خدمات رتبه خوبی ندارد، گفت: سهم استان از بخش کشاورزی کشور تنها یک و سه دهم درصد است که در رتبه آخر قرار داریم و این خوب نیست.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در بخش صنعت سهم استان تنها دو دهم درصد است و در بخش خدمات پنج دهم درصد، که اینها نشان می‌دهد شاخص های ما در رشد اقتصادی استان در مقایسه با ۳۱ استان کشور پایین است و باید همه همت و کار کنیم.

تذکر رهبر انقلاب در مورد فراوری نشدن زعفران جنوب خراسان

قناعت با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه تولید زرشک رتبه اول کشور را دارد اما دغدغه مردم این است که چرا قیمت زرشک پایین است، باید در این بخش همه کمک کنیم که قیمت واقعی را بدست آورد، افزود: دغدغه جدی کشاورزان استان در دو سال اخیر زرشک های موجود در سردخانه ها است که هنوز به فروش نرسیده است، بنده قول می دهم که طی دو سه هفته آینده با هماهنگی صورت گرفته تمام چند هزار تن زرشک موجود در سردخانه ها و انبارهای استان که روی دست مردم مانده است با قیمت خوب و مناسب همه اینها را به فروش می رسانیم.

وی با بیان اینکه اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره مسائل اقتصاد کشور و اشاره ایشان به موضوع خام فروشی و صادرات فله ای سنگ های قیمتی معدنی و فراوری آنها در خارج و بازگرداندن مجدد آنها به کشور گفت: مقام معظم رهبری حتی در مورد فراوری نشدن زعفران جنوب خراسان هم تذکر دادند که این نشان میدهد در این زمینه باید کارهای جدی صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی بازگشایی و استفاده از ظرفیت مرز را یکی از اراده ها و برنامه ها برای توسعه استان دانست و گفت: این گمرکات به صورت رسمی بازگشایی خواهد شد.

قناعت همچنین در خصوص دوبانده کردن جاده های استان هم گفت: بهبود جاده های استان و اتمام پروژه های زیرساختی جاده های استان مورد توجه است.

وی ابرچالش استان امروز خراسان جنوبی را خشکسالی و بی آبی دانست و گفت: انتقال آب خلیج فارس به استان را به جد پیگیری می کنم اما همه استان را در این زمینه باید دیده شود.

قناعت تاکید کرد: همچنین توسعه معادن و فراوری در استان به جای خام فروشی مورد توجه است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط