نخستین سلسله رویدادهای نمایشی تئاتر مردمی بچه های مسجد برگزار می شود
نخستین سلسله رویدادهای نمایشی تئاتر مردمی بچه های مسجد برگزار می شود
  • کدخبر: 5896
  • ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۹:۱۴

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه سلسله رویدادهای نمایشی و همایش های استانی تئاتر مردمی بچه های مسجد در خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: علاقمندان تا ۱۴ آذر مهلت دارند تا فرم مشخصات گروه و عنوان اثر، متن یا طرح نمایشی را در سایت artfest.ir ثبت کنند.

«مجید کریمیان» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران اظهار داشت: حوزه هنری با همکاری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به منظور ایجاد زمینه رشد و اعتلای هنری گروه های نمایشی و توسعه فعالیت های تئاتر مردمی بچه های مسجد، نخستین سلسله رویدادهای نمایشی و همایش های استانی تئاتر مردمی بچه های مسجد را برگزار می‌کند.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: علاقمندان تا ۱۴ آذر مهلت دارند تا فرم مشخصات گروه و عنوان اثر، متن یا طرح نمایشی را در سایت artfest.ir ثبت کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت در این رویداد گفت: تمامی گروه های تئاتر مسجدی با ارائه معرفی نامه از سوی هیئت امنای مسجد یا مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد می توانند در این رویداد شرکت کنند.

کریمیان ادامه داد: تمامی گروه های متقاضی علاوه بر معرفی و پُرکردن مشخصات گروه باید متن نمایشی خود را جهت شرکت در این رویداد به دبیرخانه مربوط در خراسان جنوبی ارائه دهند.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه رویداد در دو مرحله اجراهای محله ای و همایش استانی برگزار می شود، افزود: حضور در همایش استانی منوط به گذراندن مرحله اجراهای محله است و اجراهای محله ای شامل نمایش هایی است که هر گروه در مسجد یا مساجد محله خود حداقل ۱۰ مرتبه طی بازه زمانی ۲۷ آذر تا ۷ ماه بهمن ماه امسال اجرا کرده باشند و ۱۴ بهمن ماه گروه های برتر جهت شرکت در همایش استانی معرفی خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه همایش استانی ۲۴ بهمن لغایت ۷ اسفندماه برگزار می شود، گفت: گروه های برتر استانی جهت شرکت در مرحله پایانی این رویداد نیز ۱۱ اسفند معرفی می شوند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط