تحصیل ۵۰۰ دانش آموز در مدارس از راه دور خراسان جنوبی
تحصیل ۵۰۰ دانش آموز در مدارس از راه دور خراسان جنوبی
  • کدخبر: 5891
  • ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در سال تحصیلی جاری، قریب ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر درمدارس، مراکز و موسسات آموزش از راه دور خراسان جنوبی مشغول ادامه تحصیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، «محمد علی واقعی» شامگاه (۶ آذر) در بازدید از موسسه آمورزش از راه دور دکتر حسابی بیرجند، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری، قریب ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر درمدارس، مراکز و موسسات آموزش از راه دور استان مشغول ادامه تحصیل هستند.

وی، با بیان این که آموزش از راه دور، رهیافتی نوین در آموزش و پرورش نوجوانان خطه قهستان زمین است، عنوان کرد: مدارس آموزش از راه دور،نماد تحقق عدالت آموزشی بوده واستفاده از ظرفیت مدارس آموزش از راه دور برای پوشش دانش‌آموزان در مناطق روستایی و مناطق کم‌برخوردار، در راستای انسداد مبادی بی سوادی بسیار اثر بخش می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ آموزشگاه از راه دور،در دوره های متوسطه اول و دوم استان فعالیت می کنند، ادامه داد: اگر مدارس آموزش از راه دور خوب تقویت شوند، بسیاری از مشکلات مدارس و دانش‌آموزان ما به ویژه در مناطق محروم برطرف می‌شود.

به گفته واقعی؛ بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل یکی از اهداف مدارس آموزش از راه دور است و رسالت  ما به عنوان خادمین طالبان علم و حقیقت، که در چرخه زندگی خود عشق تعلیم و تربیت داریم، تحق عدالت آموزشی در قاموس سند تحول و تقویت دقیق و قوی مدارس آموزش از راه دور است.

گفتنی است در این آیین از مسئولان و معلمان مدرسه آموزش از راه دور دکترحسابی بیرجند تجلیل شد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط