متوفیان حوادث جاده ای خراسان جنوبی ۱۶ درصد افزایش یافت
متوفیان حوادث جاده ای خراسان جنوبی ۱۶ درصد افزایش یافت
  • کدخبر: 5841
  • ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳

رئیس پلیس راه خراسان‌ جنوبی از افزایش ۱۶ درصدی متوفیان تصادفات خراسان جنوبی از ابتدای امسال خبر داد و گفت: ۴۸ درصد تصادفات به شکل واژگونی بخاطر عدم کنترل سرعت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، سرهنگ «علیرضا رضایی» عصر امروز (۳ آذر) در ستاد راهبری تصادفات استان اظهار کرد: در هشت ماهه سال جاری ۱۶۴ نفر در تصادفات جاده ای خراسان‌ جنوبی جان خود را از دست دادند که ۱۶درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه خراسان‌ جنوبی گفت: در این مدت همچنین مجروحان تصادفات جاده ای استان ۶ درصد نسبت به مدت سال قبل افزایش را نشان می دهد.

رضایی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده ۶۵ درصد تصادفات در جاده‌های اصلی و بقیه در راه های فرعی و روستایی به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه ۴۸ درصد تصادفات در استان به علت واژگونی رخ داده است، افزود: ۴۷ درصد جانباختگان تصادفات فوتی استان بر اثر وقوع ۱۱ فقره تصادف بوده که نشان دهنده شدت حوادث رانندگی به خاطر عدم کنترل سرعت است

رئیس پلیس راه خراسان‌ جنوبی به افزایش تصادفات با شتر در جاده های استان اشاره کرد و گفت: در این مدت هشت نفر از هموطنان بر اثر برخورد با شتر در محورهای استان فوت و ۱۸ نفر مجروح شدند که باید فنس کشی، حفر کانال و پلاک‌کوبی شترها برای کاهش این نوع تصادفات در دستور کار قرار گیرد.

رضایی در ادامه بیان کرد: جاده‌های خراسان جنوبی مجهز به ۶۹ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور است اما از این تعداد ۱۱ دوربین غیرفعال است.

وی با بیان اینکه در بحث تصادفات درون شهری بیشتر متوفیان موتورسیکلت سوارها و در حوادث جاده ای نیز سرنشینان وسایل نقلیه هستند، افزود: ۶ درصد از متوفیان و ۲ درصد مجروحان تصادفات مربوط به وسایل نقلیه مسافربری است.

رئیس پلیس راه خراسان‌ جنوبی ادامه داد: از ابتدای سال جاری بیش از ۶۵۰ هزار راننده اعمال قانون شدند که نسبت به مدت مسابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان مشخص نبودن مسئول تخلیه محموله‌های تانکرهای حمل سوخت ترانزیتی حادثه دیده در حوادث ترافیکی جاده‌های خراسان‌ جنوبی و عدم قبول مسئولیت توسط شرکت‌های بخش فرآورده‌های نفتی را از دیگر مشکلاتی دانست که نیاز است این دستگاه ها موظف به همکاری شوند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط