۳ میلیون سهم در تالار بورس خراسان جنوبی داد و ستد شد
۳ میلیون سهم در تالار بورس خراسان جنوبی داد و ستد شد
  • کدخبر: 5828
  • ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی گفت: طی آبان ماه امسال سه میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۳۷ سهم به ارزش۱۱۵میلیارد ریال در تالار بورس استان مورد داد وستد قرار گرفت که نسبت به مهرماه ۷ درصد رشد داشته است.

«سعید هریوندی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران اظهار داشت: طی آبان ماه امسال سه میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۳۷ سهم به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال در تالار بورس استان مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به مهرماه ۷ درصد رشد داشته است.

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: مجموع معاملات تالار بورس استان از ابتدای سال تا پایان آبان ماه به عدد ۱۱۲۰ میلیارد ریال رسیده است و از مجموع معاملات۳۲ درصد آن مربوط به خرید سهام  و ۶۸ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی گفت: طی ۸ ماه نخست امسال  ۲هزار و ۱۵۱ نفر ساعت کلاس آموزشی به صورت مجازی و رایگان در تالار بورس خراسان جنوبی برگزار شده است. 

هریوندی با بیان اینکه طی آبان ماه  شاخص کل ۴۹هزار و ۴۲۲ واحد کاهش داشته است، گفت: آمارها نشان می دهند که در ۷ ماه ابتدای سال جاری  مجموعا ۸هزار و سه نفر در سامانه سجام از خراسان جنوبی ثبت نام کرده اند.

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی در پایان عنوان کرد: توصیه می شود سرمایه گذارن قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس، قوانین و مقررات آن و ابزارهای متنوع قابل معامله در آن (با سطوح متفاوت ریسک) کسب نمایند چرا که در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی با سطوح متفاوت ریسک (ریسک بالا تا بدون ریسک) وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازارو سطح ریسک مورد قبولشان می توانند از این ابزارها خریداری نمایند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط