طرح زمستانه پلیس در جاده های خراسان جنوبی آغاز شد
طرح زمستانه پلیس در جاده های خراسان جنوبی آغاز شد
  • کدخبر: 5830
  • ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷

طرح امداد زمستانی پلیس راه خراسان جنوبی با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی به منظور ارائه خدمات مطلوب در راهها و کاهش تلفات جاده ای در استان صبح امروز طی یک رزمایش آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، سردار «ناصر فرشید» امروز (۱ آذر) در آیین رزمایش طرح ترافیکی زمستان پلیس راه و دستگاه‌های امدادرسان خراسان جنوبی اظهار کرد: افزایش حوادث جاده‌ای اصلی‌ترین دغدغه خدمتگزاران مرتبط با محورهای مواصلاتی استان است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶۳ نفر در حوادث جاده‌ای این استان فوت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ نفر معادل چهار درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته ۳۲ میلیون تردد وسایل نقلیه در خراسان جنوبی با ۹ درصد افزایش به ثبت رسیده است، افزود: تلاش پلیس با اجرای طرح‌های مختلف در محورهای مواصلاتی استان برای به حداقل رساندن تصادفات و خسارت های ناشی از آن است.

فرشید با اشاره به اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در زمینه رانندگی باید فرهنگ‌سازی شود، بیان کرد: ۴۸ درصد تصادفات از نوع واژگونی خودرو به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی راننده است.

«اسدالله جلال زاده» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی هم با بیان اینکه در طرح راهداری زمستانی امسال ۲۷ راهدارخانه بین راهی و مرکزی جانمایی شده است، اظهار داشت: ۱۳۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه‌سنگین و سنگین در راهداری زمستانی امسال فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه ۱۷هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه‌های استان زیر پوشش راهداری زمستانی قرار می‌گیرد، گفت: امسال ۹۰ دستگاه ماشین‌آلات برای راهداری زمستانی آماده به کار است و حدود ۱۵هزار تُن شن، ماسه و نمک برای مصرف زمستانی پیش بینی و در محل مورد نظر دپو شده است.

پایانن خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط