اجرای طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در ۴ شهرستان خراسان جنوبی
اجرای طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در ۴ شهرستان خراسان جنوبی
  • کدخبر: 5766
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۹:۲۰

معاون بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: شهرستان های بیرجند، قاین، طبس و فردوس در استان خراسان جنوبی مشمول طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مسعود مختاری» امروز (۲۴ آبان) در نشستی وضعیت پیشرفت طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی را تشریح کرد و گفت: شهرستان های بیرجند، قاین، طبس و فردوس در استان خراسان جنوبی مشمول طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی هستند.

معاون بیمه خدمات و سلامت اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: این طرح در مجموع جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر را شامل می شود که از این تعداد حدود ۳۰ هزار نفر مربوط به شهرستان بیرجند، ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر مربوط به شهرستان قاین، چهار هزار نفر مربوط به شهرستان طبس و  پنج هزار و ۵۰۰ نفر مربوط به شهرستان فردوس است.

وی به اقدامات انجام شده برای انجام این طرح در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: آمار دقیق جمعیت این صندوق توسط سامانه های بیمه سلامت برای دسته بندی و انتساب به پزشکان استخراج شده است.

مختاری افزود: شماره تلفن همراه بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی نیز استخراج و اطلاع رسانی پیامکی برای مراجعه به پزشک خانواده منتسب شده به همه آنها انجام شده و برای بیمه شدگان شهرستان بیرجند نیز در حال انجام است.

معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی تصریح کرد: برای اجرای هرچه بهتر این طرح در استان خراسان جنوبی از پزشکان مشمول این طرح با اولویت پزشکان عمومی مطب دار دعوت به عمل آمد و کارگاه های آموزشی برای پزشکان متقاضی برگزار شد.

مختاری با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح، پالایش همپوشانی بیمه ای برای جمعیت هدف نیز صورت می گیرد، عنوان کرد: تا کنون ۳۶ پزشک متقاضی انجام این طرح در سطح استان شده اند که ۲۲ پزشک از شهرستان بیرجند، پنج  پزشک از شهرستان قاین، پنج پزشک از شهرستان طبس و چهار پزشک هم از شهرستان فردوس متقاضی شدند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پس از پالایش و رفع همپوشانی ها، طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی از آذرماه راه اندازی خواهد شد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط