در شورای اسلامی باید قول احسن را پیدا کرد/ لزوم توزیع عادلانه امکانات
در شورای اسلامی باید قول احسن را پیدا کرد/ لزوم توزیع عادلانه امکانات
  • کدخبر: 5746
  • ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم توجه به قول احسن در شوراهای اسلامی، گفت: امکانات موجود نیز باید در سطح کشور عادلانه توزیع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۲۳ آبان) ضمن تبریک میلاد حضرت امام حسن عسکری(علیه السلام) اظهار کرد: برخی گلایه ها از قبل وجود دارد که نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی یک حرفی دارند اما برخی نمایندگان دولت با سلیقه خودشان عمل می کنند، دولت جدیدی آمده اما هنوز عناصر دولت منصوب نشده اند، بعد از انتصاب های جدید امیداوریم راه برای نمایندگان شورای شهر و روستا سهل باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی حرف نمایندگان شوراها در رده های مختلف را کاملاً بشنوند، مردم انتظار معجزه ندارند اما انتظار کار و عدالت از مسئولین وجود دارد، امروز قوای سه گانه و مردم یک دست شده اند و همه یک حرف می زنند، باید در عمل نیز اینگونه باشد، اگر اینگونه باشد کار نمایندگان شوراها تا حد زیادی سهل خواهد بود.

وی ادامه داد: باید امکانات موجود به جا، به موقع و با عدالت گرفته شود، در جایی که ابهام است مسئولین مربوطه مردم را اقناع کنند، مردم هم اگر صداقت احساس کنند، همانگونه که دولت شهید رجایی را مانند ترازو قبول دارند، حرف را باور می کنند، وقتی امکانات نیست کسی توقع ندارد اما آنچه وجود دارد باید عادلانه باشد.

آیت الله عبادی خطاب به نمایندگان مردم در شورای اسلامی استان تاکید کرد: اقدامات شما باید به موقع انجام شود و از مسئولین زیربط آنچه را که میسر است در جایگاه قانونی و امکاناتی آن را مطالبه کنید و به مسئولین نیز تفهیم شود که سالی چند نوبت جمع بندی خواهیم داشت، هر مسئولی باید بداند که مراجعه ای اگر بشود این مراجعه پیگیری می شود، و در گام بعدی آنچه را که از قوای سه گانه خواسته می شود جهت پیگیری یک گیرنده به دفتر ما نیز ارسال شود تا دست ما برای پیگیری باز باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی افزود: امیدواریم که بعد از بیش از چهل سال تجربه دیگر آزمون و خطا کنار گذاشته شود و همه کارها برای رضایت خدا شود، با واگذار کردن امور خود به بیگانه که امورات درست شدنی نیست، لذا همه باید در جهت انجام کار چه طالب آخرت هستیم چه دنیا باید کارها را با نظم و رعایت قانون انجام دهیم، هیچکس جز خود ما به داد ما نخواهد رسید، اگر در هر کاری هماهنگ عمل شود به نتیجه خواهد رسید.

آیت الله عبادی بیان کرد: مشورت در دین برای پیدا کردن قول احسن است اما در دنیای امروز بیشتر جنبه کمی و عددی دارد، یعنی اگر رای هر فردی بیشتر باشد درست است در حالی که همه امورات اینگونه نیست.

وی در پایان گفت: در هر جلسه مشورتی، باید دید که فرد متخصص و متعهد چه می گوید تا به دنبال قول احسن بود و نباید تکیه به اعداد داشت لذا شوراهای اسلامی باید رویه آنها اینگونه باشد که کدامیک رای درست تر و حرف تخصصی تری می زند و به همان رای دهند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط