لزوم حفظ فرهنگ غنی و سبک زندگی روستاییان و عشایر
لزوم حفظ فرهنگ غنی و سبک زندگی روستاییان و عشایر
  • کدخبر: 5733
  • ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مهمترین نقش روستاییان و عشایر در حفظ فرهنگ کشور است، گفت: باید این فرهنگ غنی و سبک زندگی اسلامی را در این مناطق حفظ کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۲۰ آبان) در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اظهار کرد: خیلی از مردم روستا و عشایر درآمد کمی دارند اما نقش وجودی آنان زیاد است. حتی برخی از نقش ها ملموس نیست و اهل تخصص می فهمند که وجود روستاییان و عشایر چه منافع غیرمستقیمی برای مرزهار، امنیت، اقتصاد و کشور دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مهمترین نقش روستاییان و عشایر در حفظ فرهنگ کشور است، افزود: در طول تاریخ مردم مسلمان ما حافظ فرهنگ اسلامی بودند چون پادشاهان که دنبال مقاصد خاص خودشان بودند، بنابراین کسانی که فرهنگی اسلامی را قرن‌ها حفظ کردند مردم هستند زیرا به سبک زندگی خود توجه داشتند.

وی ادامه داد: پس از صنعتی شدن زندگی‌ها که همراه نفوذهای هدفمند استعماری، بدعت، اعتیاد و انواع و اقسام انحراف ها بوده است لذا جوامعی که ارتباط مستقیم بیشتری با شیوه های غربی داشتند آسیب بیشتری دیده‌اند اما در مناطقی که مردم از چنگ این قضیه آزاد بودند اینها سالم تر هستند.

آیت الله عبادی با اشاره به جلوه زیبای سبک زندگی اسلامی، محبت، اخلاق و عاطفه در مردم روستایی، عنوان کرد: باید این فرهنگ غنی و سبک زندگی اسلامی را در این مناطق حفظ کرد.

به گفته وی روایتی از امام علی (ع) است در زمان خلافتشان که از کنار کوچه رد می شدند. فرد نیازمندی را دیدند، سوال کردند این فرد کیست؟، گفتند این فرد مسیحی است که در زمان جوانی کارگر بوده الان که پیر شده نای کار ندارد، امام فرمودند، تا جوان بوده همه از او به عنوان کارگر استفاده می کردید، امروز از او بی حساب هستید، نام او را در مستمری بگیران نوشت تا به او کمک شود.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای گفته بود این تهاجمی که تا امروز بر جمهوری اسلامی ایران شده اگر هر کدام از این فتنه ها بر یک کشور تحمیل می شد دولت آن کشور ساقط می‌شد.

آیت الله عبادی با اشاره به وجود موانع و مشکلاتی که دشمن برای کشور ایجاد می کند، بیان کرد: اگر به حال خودمان بودیم تا عدالت اسلامی پیاده شود امروز در کشور فرد محتاجی نداشتیم، اما تمام تلاش دشمن بر این است که قانون اساسی ما تحقق پیدا نکند، حال با نفوذ یا کارشکنی، جنگ و تحریم فرقی نمی کند.

وی در پایان تاکید کرد: اقتضای قانون ما که عدالت است، قوی است اما موانع نیز کم نیست.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط