ارسال ۱۵ اثر به پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی/ بهره مندی ۱۵۰ هنرمند از بیمه
ارسال ۱۵ اثر به پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی/ بهره مندی ۱۵۰ هنرمند از بیمه
  • کدخبر: 5597
  • ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۴۵

معاون فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی با اشاره به ارسال ۱۵ اثر به پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی تاکنون گفت: این آثار از شهرستان‌های «بیرجند، فردوس، سرایان، قاین و طبس» به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

«سید علی زمزم» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران اظهار داشت: پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی از ۲۶ لغایت ۲۸ آبان به میزبانی شهرستان قاین برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به ارسال ۱۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره افزود: این آثار از شهرستان‌های «بیرجند، فردوس، سرایان، قاین و طبس» به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

وی فرصت انتخاب آثار برتر را ۱۰ آبان اعلام کرد و گفت: جشنواره صـرفاً مختص به آثار نمایشی تولید شده هنرمندانی که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده می باشد، لذا گروه هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی (از آذر ماه ۹۹ تا آبان امسال) آثار خود را تولید و حداقل تعداد ۵ نوبت اجرای عمومی داشته اند، می توانند متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استان باشند.

زمزم در ادامه همچنین از اکران فیلم‌های جشنواره سینما حقیقت در استان خبر داد و تصریح کرد: آثار فاخر و برتر این جشنواره مستند در آبان ماه در استان برای علاقمندان اکران خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری برگزاری جشنواره منطقه‌ای مد و لباس اسلامی ایرانی «چارقد» با حضور استان‌های خراسان جنوبی، رضوی، شمالی، یزد و کرمان خبر داد و گفت: جشنواره در سه بخش طراحی لباس اجتماع شامل طراحی مانتوی اجتماع، پوشش‌های جدید اجتماع (غیر از مانتو)، طراحی لباس مفهومی با موضوع آزاد و بخش دانشگاهی در دو محور مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام متقاضیان باید با مراجعه به سایت جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی به آدرسwww.jdkhj.ir و یا سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نشانی www.khj.farhang.gov.ir نسبت به دریافت فراخوان و تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند، گفت: هر طراح می‌تواند حداکثر با پنج اثر، در جشنواره شرکت کند.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره خوشنویسی رضوی و جشنواره تئاتر کودک به میزبانی فردوس در دستور کار قرار دارد.

زمزم از اجرای زنده نمایش خیابانی در مناطق عشایرنشین قاین، زیرکوه و درح سربیشه خبر داد و گفت: این اجراها در آبان ماه انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴۰ نفر از هنرمندان خراسان جنوبی در صندوق اعتباری هنر عضو شده‌اند، گفت: این تعداد ۱۵۰ نفر از خدمات بیمه هنرمندان استفاده می‌کنند و ۱۲ درخواست جدید نیز، در نوبت تایید است.

وی پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات از طریق سامانه کارا و ۵۱۰ میلیون تومان از طریق سامانه تحفه را به هنرمندان آسیب دیده از کرونا متذکر شد و گفت: هنرمندانی که هنر کارت داشته اند در دو نوبت از کمک هزینه‌های بلاعوض (سه میلیون تومان) بهره مند شده اند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط