بازگشایی مدارس در آبان تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است
بازگشایی مدارس در آبان تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است
  • کدخبر: 5572
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۱

استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر هنوز مصوبه ای مبنی بر فعالیت مدارس به صورت حضوری از مرکز دریافت نشده و روال بر همان طریقی که در مهرماه بوده پیش خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «حمید ملانوری» عصر امروز (۲۸ مهر) در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با ابراز گلایه از عدم حضور برخی اعضای جلسه به خصوص نماینده شهرداری بیرجند، اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش اهمیت بالایی دارد که می طلبد همه اعضا در جلسات حاضر باشند.

وی ضمن تشکر از فعالیت حضوری و مجازی معلمان در شرایط سخت کرونایی در مدارس، گفت: در حال حاضر هنوز مصوبه ای مبنی بر فعالیت مدارس به صورت حضوری از مرکز دریافت نشده و روال بر همان طریقی که در مهرماه بوده، پیش خواهد رفت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در خصوص بازگشایی مدارس تابع مصوبات ستاد ملی کرونا خواهیم بود، افزود: هرچه در ستاد ملی کرونا مصوب و ابلاغ شود در استان اجرایی خواهد شد.

ملانوری گفت: فعلا تا مصوبات بعدی ستاد ملی کرونا، مدارس طبق روال سابق، یعنی مدارس روستایی و عشایری زیر ۱۵ نفر و کلاس های کارگاهی هنرستان ها و فنی و حرفه ای به صورت حضوری و مابقی کلاس ها مجازی برگزار خواهد شد.

وی اظهارداشت: چون کرونا با موضوع خانواده هم درگیر است، نمی شود در برخورد با آن چند گانگی ایجاد کرد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه موضوع بررسی آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا را در جلسه مدیریت بیماری کرونا تصویب کردیم که نتایج خوبی داشت، گفت: تعداد ۵۱ آسیب اجتماعی احصاء شد و مقرر شد که این آسیب ها برای برطرف شدن به دستگاههای مربوطه ابلاغ شود.

ملانوری با اشاره به اینکه حل معضلات اجتماعی ناشی از کرونا نیازمند یک کار جهادی و همگانی مانند آنچه در خصوص کمک های مومنانه رخ داد است، ادامه داد: تمامی ظرفیت های حوزه فرهنگ و افرادی که تریبون و یا نفوذی دارند باید در خصوص رفع مسائل اجتماعی ناشی از کرونا بسیج شوند.

وی همچنین در خصوص برخی موضوعات مطرح شده در جلسه از جمله اختصاص یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز پژوهش سراهای اموزش و پرورش، گفت: این موضوع به زودی از طریق اعتبارات و اوراق محقق شود.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی در اردوگاههای آموزش و پرورش هم به صورت مکتوب تهیه شود تا برای آن تصمیم گیری شود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط