پوشش واکسیناسیون دانش آموزان در خراسان جنوبی به ۶۲ درصد رسید
پوشش واکسیناسیون دانش آموزان در خراسان جنوبی به ۶۲ درصد رسید
  • کدخبر: 5576
  • ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از ۶۲ درصد دانش آموزان خراسان جنوبی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

«رضا یکه خانی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران گفت:بر اساس دستور ستاد ملی و استانی کرونا و طی هماهنگی های انجام شده بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان واکسیناسیون دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به منظور ایمن‌سازی و مقابله با بیماری کرونا از نیمه اول مهر ماه آغاز شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: تعداد کل دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان ۷۴ هزار نفر است که از این تعداد تاکنون بیش از ۶۲ درصد از دانش آموزان استان واکسینه شده اند.

وی در ادامه افزود: انتظار می‌رود با حمایت والدین دانش آموزان و مسئولان مدارس پوشش این گروه سنی در روزهای آینده به درصد مطلوبی افزایش یابد.

یکه خانی با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان استان، گفت: بیش از ۹۲ درصد واکسیناسیون معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در همه سطوح انجام شده است.

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش خراسان جنوبی به برگزاری کلاس های درس در پایه اول ابتدایی به صورت حضوری حداقل یک روز در هفته و با رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره و تصریح کرد: کلاس درس دانش‌آموز مدارس روستایی و عشایری نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی نیز به صورت حضوری در حال برگزاری است.

به گفته وی در حال حاضر بحث بازگشایی مدارس تابع دستورالعمل های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است اما ادامه روند شیوه حضوری یا مجازی بستگی به تصمیمات ستاد استانی کرونا دارد؛ دستور استاندار خراسان جنوبی نیز مبنی بر اینکه هیچ مدرسه ای در شهرها مجاز به فعالیت نیست طی روزهای اخیر اعلام شده است.

یکه خانی در پاسخ به این سوال که گزارش‌ها حاکی از باز بودن مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در شهرها دارد، گفت: تشکیل کلاس های حضوری در مدارس شهری برای تعمیق یادگیری و جبران افت آموزش است و اصراری بر حضور دانش آموزان در مدارس نیست.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط