هزینه کرد ۱۵۰ میلیونی برای بازسازی قنات بلده
هزینه کرد ۱۵۰ میلیونی برای بازسازی قنات بلده
  • کدخبر: 5502
  • ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

رئیس اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: از محل عواید موقوفات بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان برای قنات بلده هزینه شده است.

«محمد رضا حاجتی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران اظهار داشت: قنات بلده، سعدآباد و قنوات دیگر روستاهای شهرستان فردوس با همکاری هیأت مدیره قنوات از محل عواید موقوفات اجرا و بازسازی شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس  اعتبارات اختصاص یافته برای بازسازی و مرمت قنوات شهرستان را 250 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان اعتبار بالغ بر یکصد و ۵۰ میلیون تومان برای بازسازی قنات بلده و مابقی برای بازسازی و مرمت دیگر قنوات شهرستان هزینه شده است.

حاجتی با اشاره به ثبت پنج موقوفه جدید از ابتدای امسال در شهرستان فردوس، اظهار داشت: از ابتدای امسال یک باب منزل مسکونی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان توسط ورثه قوی بامداد در باغشهر اسلامیه وقف بر مسجد جامع اسلامیه شده است.

وی از دیگر موقوفات ثبتی جدید به وقف دو ساعت و ۱۸ دقیقه آب از چاه موتور غدیر مهران کوشک اشاره کرد و ارزش این موقوفه را ۴۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این موقوفه وقف بر عزاداری امیرالمومنین علی (ع) و فاطمه زهرا(س) شده است.

وی وقف ۱۲ ساعت از چاه موتور (چاه نو) و چهار هکتار مزرعه پسته برای عتبات عالیات، نجف، کربلا، کاظمین با اولویت حرم حضرت ابوالفضل(ع) را از دیگر موقوفات جدید ثبت شده در سال جاری برشمرد و ارزش این موقوفه را بالغ بر سه میلیارد تومان اعلام کرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه فردوس از دیگر موقوفات جدید به ۴۳۸ هزار و ۳۷۷ سهم از شرکت صنعت جوین سبزوار به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: این موقوفه وقف بر اطعام عزادارن حسینی در هیأت جواد الائمه فردوس شده است.

حاجتی وقف ۲۱ سهم از مجتمع تولیدی و خدماتی سپاد خراسان به ارزش ۵۰ میلیون تومان را از دیگر موقوفات جدید برشمرد و گفت: این موقوفه وقف بر پرداخت هزینه های ایتام شهرستان شده است.

به گفته وی در مجموح حدود ۶۹۰ موقوفه و سه هزار و ۸۵۰ رقبه در شهرستان فردوس وجود دارد که بر اساس نیات واقفین هزینه می شود.

وی از برنامه های فرهنگی اجرا شده از دهه وقف سال گذشته تاکنون به برگزاری جلسات ضیافت های الهی، مسابقات قرآنی، محافل انس با قرآن، ۷۰ ختم قرآن از محل موقوفات واقفین در طول ماه مبارک رمضان، افطاری به سه هزار نفر به ارزش ۵۴ میلیون تومان اشاره کرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه فردوس توزیع دو هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در عید سعید غدیر خم، توزیع ۶۰ سبد کالا به ارزش ۱۵ میلیون تومان، تهیه ۲۵ پک تحصیلی بین دانش آموزان بی بضاعت هر کدام ۲۰۰ هزار تومان، برگزاری مراسم بصیرت عاشورایی و اطعام از عواید موقوفات با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان، به روز رسانی هزار و ۲۰۰ قرارداد اجاره منزل و… را از دیگر اقدامات انجام شده از دهه وقف سال گذشته تاکنون برشمرد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط