بهره‌مندی ۶۰۰ سرباز از آموزش های طرح «سرباز مهارت» در خراسان جنوبی
بهره‌مندی ۶۰۰ سرباز از آموزش های طرح «سرباز مهارت» در خراسان جنوبی
  • کدخبر: 5261
  • ۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از آموزش ۶۰۰ نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خراسان جنوبی در طرح «سرباز مهارت» در مردادماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مجتبی ابراهیمی» امروز (۹ شهریور) در جمع خبرنگاران استان گفت: اجرای طرح «سرباز مهارت» از سوی وزارت ورزش و جوانان طی تفاهم نامه‌ای به جهاد دانشگاهی واگذار شده و هم اکنون جهاد دانشگاهی مجری برگزاری این طرح است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از آموزش بیش از ۶۰۰ نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح این استان در طرح «سرباز مهارت» در مردادماه جاری خبر داد و افزود: آموزش‌های طرح سرباز ماهر در دو دسته «مهارت‌های زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در بحث مهارت‌های زندگی، سرفصل‌هایی از جمله همدلی و خودآگاهی، ارتباط مؤثر و ارتباط بین فردی، مدیریت هیجان و مدیریت استرس، مهارت مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، آشنایی با قانون اساسی، سواد مالی و سواد رسانه‌ای و فضای مجازی به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح آموزش داده می‌شود.

ابراهیمی بیان کرد: در بحث مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی سرفصل‌هایی همچون کلیات آشنایی با برنامه‌ریزی شغلی، رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراحل کسب و کار، مهارت بازاریابی و فروش و قوانین کسب و کار آموزش داده می‌شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزاری این آموزش‌ها به صورت ارائه کتاب و برگزاری جلسات حضوری رفع اشکال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان خراسان جنوبی از تداوم آموزش‌های این طرح در ماه‌های آتی خبر داد و خاطر نشان کرد: اجرای این طرح تا پایان سال ادامه دارد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط