ساختمان مرزبانی ماهیرود هفته آینده افتتاح می شود
ساختمان مرزبانی ماهیرود هفته آینده افتتاح می شود
  • کدخبر: 5084
  • ۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸

با دستور ویژه استاندار خراسان جنوبی، ساختمان مرزبانی ماهیرود، هفته آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «حمید ملانوری» امروز (۸ مرداد)  در جریان حضور در مرز ماهیرود با تأکید بر اهتمام دستگاه های در تسریع در روند اجرای پروژه ساختمان مرزبانی، گفت: با همکاری و تعامل حوزه های راهداری و حمل و نقل جاده ای، گمرک، سازمان همیاری شهرداری ها و منطقه ویژه اقتصادی، می بایست ساختمان مرزبانی تا هفته آینده تکمیل شده، به بهره برداری برسد.

وی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در این پروژه به نواقص موجود اشاره کرد و افزود: با شتاب بخشیدن به روند اجرای کار، شاهد استقرار سریع تر مرزبانی در این ساختمان خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی، مرز را از محورهای اقتصادی و توسعه استان خواند و اظهار کرد: همه باید تلاش‌ کنیم از این پیشران، حداکثر استفاده را ببریم.

ملانوری، از ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک استان با افغانستان، به عنوان درگاهی برای توسعه مبادلات مرزی کشور نام برد و اظهار داشت: بر اساس آمارهای مستمر گمرکات استان، علی رغم همه مشکلات ناشی از تحریم ها، شیوع کرونا و اتفاقات افغانستان، حجم مبادلات مرزی در ماهیرود افزایشی است.

وی از همه دستگاه های متولی که در تحقق این توفیق دخیل بوده اند، تشکر کرد و متذکر شد: اصرار ما بر فعال شدن پیشران های توسعه از جمله مرز، صرفاً به جهت انتفاع مردم استان می باشد.

به گفته وی؛ از جمله برنامه های جدی ما برای استفاده بهتر از منابع و ذخایر این است که اشتغال، معیشت، درآمد و رفاهیات مردم ارتقاء یابد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: یکی از اقداماتی که به طور جدی در استان دنبال می شود، نصب دستگاه XREY به منظور سرعت بخشیدن به کارها در مرز است.

ملانوری تأکید کرد: این دستگاه، ضمن این که هزینه ها را کاهش می دهد، با کنترل ۱۲۰ کامیون در ساعت، حجم مبادلات مرزی و ترانزیت کالا را افزایش خواهد داد.

وی افزود: بنا به اظهار نظر حوزه متولی، این دستگاه، ظرف چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.

گفتنی است، استاندار خراسان‌جنوبی از روند تکمیل ساختمان مرزبانی در ماهیرود بازدید کرد. این بازدید با هدف بررسی شرایط و اطلاع از پیشرفت فیزیکی پروژه صورت گرفت. این ساختمان با ۵۷۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۲۷۰ مترمربع احداث شده است و اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه حدود ۲ میلیارد تومان است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط