پیش بینی تحویل ۱۱۰ کلاس درس تا مهرماه/ مدارس دو نوبته خراسان جنوبی افزایش یافت
پیش بینی تحویل ۱۱۰ کلاس درس تا مهرماه/ مدارس دو نوبته خراسان جنوبی افزایش یافت
  • کدخبر: 5037
  • ۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۱

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی با تاکید بر لزوم جذب اعتبارات نقدی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مدرسه سازی در خراسان جنوبی، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۱۰ کلاس درس مشروط به جذب حداقل ۶۰ میلیارد تومان اعتبار تا مهرماه امسال آماده بهره برداری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «محمود چاوشان» امروز (۳ مرداد) در نشست خبری اظهار کرد: رسالت اصلی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در قالب مطالعه و طراحی فضاهای آموزشی، ساخت و توسعه، مقاوم سازی، تأمین تجهیزات استاندارد سازی گرمایشی و جذب مشارکت مردمی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۸ پروژه آموزشی در سطح استان خراسان جنوبی در دست اجرا است، افزود: عمده پروژه‌ها با تعداد ۱۵۳ پروژه در قالب ۴۷۵ کلاس درس مشارکتی (خیران) هستند.

چاوشان ادامه داد: برای اتمام این پروژه های در دست اجرا مدرسه سازی در سطح استان ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با تاکید بر لزوم جذب اعتبارات نقدی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مدرسه سازی در سطح استان، گفت: پیش بینی می شود ۱۱۰ کلاس درس مشروط به جذب حداقل ۶۰ میلیارد تومان اعتبار تا مهرماه  امسال آماده بهره برداری شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی با اشاره به مشکل کمبود فضای آموزشی و دو نوبته بودن مدارس شهرستان بیرجند و قاین به دلیل مهاجرت و افزایش جمعیت در سالهای اخیر، تصریح کرد: هم اکنون ۴۱ مدرسه در بیرجند و پنج مدرسه در قاین با مجموع حدود ۴۰۰ کلاس درس به شکل دو نوبته اداره می شوند که ۲۰ هزار جمعیت دانش آموزی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

چاوشان بیان کرد: در ۱۰ سایت مسکن مهر شهرستان بیرجند با ۱۵ هزار واحد مسکونی حدود ۴۱۷ کلاس درس نیاز است که تاکنون ۱۵۸ کلاس تحویل شده و ۱۷۲ کلاس نیمه تمام و احداث ۱۸۷ کلاس درس باقی‌مانده است.

به گفته در سایر شهرستان ها نیز ۱۲ هزار واحد مسکن مهر داریم که ساخت ۳۳۷ کلاس درس مورد نیاز بود و تاکنون ۲۳۳ کلاس تحویل شده و ۳۳ کلاس در دست اجرا و ساخت ۷۱ کلاس درس باقی مانده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی به تجهیز مدارس خراسان جنوبی به سیستم گرمایشی استاندارد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زیرساخت های لازم در این زمینه برای ۹۲۰ کلاس درس و ۵۱۸ اتاق انجام شده است که امیدواریم تا قبل از فصل سرما به صورت صد درصد عملیات زیرساختی به اتمام برسد تا پس از آن اقدام به خرید تجهیزات گرمایشی استاندارد داشته باشیم.

چاوشان در ادامه تعهدات خیرین مدرسه ساز استان در چهار ماهه ابتدای امسال را ۲۱ پروژه با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: خوشبختانه در این مدت افزایش ۱۰۱ درصدی تعهدات خیری را داشته ایم.

وی خاطر نشان کرد:در طرح «آجر به آجر» بیش از ۴۴ هزار و ۹۳۲ مشارکت کننده خُرد داشته ایم که در حال حاضر از محل این طرح عملیات اجرایی ۲ پروژه مدرسه سازی در سطح استان آغاز شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اعتبارات استانی و ملی اداره کل نوسازی مدارس استان، تصریح کرد: در سال گذشته از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار استانی مبلغ ۱۲ میلیارد تومان تخصیص یافت که با توجه به عملکرد مناسب و میزان پروژه های نیمه تمام اداره کل نوسازی مدارس استان، در سال جاری این اعتبارات با رشد ۱۱۷ درصدی به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

چاوشان یادآور شد: در سال گذشته اعتبارات ملی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با رشد ۵۰ درصدی به بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان رسید و تعهدات خیرین نیز با رشد ۸۸ درصدی به ۴۵ میلیارد تومان افزایش یافت.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط