چالش تأمین آب در روستاهای نهبندان
چالش تأمین آب در روستاهای نهبندان
  • کدخبر: 4277
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵

فرماندار نهبندان گفت: در حوزه روستایی نهبندان چالش تأمین آب داریم و شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی باید این چالش را جدی بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مجید بیکی» امروز (۲۹ فروردین) در نشست با مدیرعامل آب منطقه ای خراسان جنوبی در جلسه بررسی چالش های آبی شهرستان، اظهار کرد: چالش تأمین آب در شهرستان نهبندان در حوزه روستایی است و در حوزه شهری مشکل خاصی را نداریم.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه مجتمع آب حسین آباد ۲۴ درصد جمعیت روستایی شهرستان و روستاهای بزرگ را پوشش می دهد، افزود: تأمین آب در شهرک های روستایی اطراف این مجتمع نیاز به توجه ویژه دارد.

بیکی با تأکید بر اینکه برای بزرگترین مجتمع آبی استان باید چاره در نظر گرفته شود، افزود: مجتمع دهک نهبندان چاه جدید حفر شده اما با گذشت چند سال هنوز از چاه رزرو آن نمی توان استفاده کرد، لذا اگر قطعی شبکه در این مجتمع داشته باشیم آبرسانی مجدد نیاز به فرصت ۱۰ روزه دارد.

وی تصریح کرد: نیاز به چاه جدید در مجتمع دهک داریم، چرا که آب مجتمع جوابگوی نیاز ۴۲ روستا نیست، همچنین جمعیت زیادی از شهرها در روستاها به دلیل کرونا ساکن شده اند که نیاز به آبرسانی دارند.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه چاه مجتمع سمک کاهش خروجی پیدا کرده است، افزود: سیستم اتوماسیون این مجتمع نیز فعال نیست و می بایست هر چه سریعتر ساخت مخزن روستای میغان آغاز شود.

بیکی در ادامه به تسریع در پروژه های نیمه تمام نیز اشاره کرد.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط