۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی افزوده خواهد شد
۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی خراسان جنوبی افزوده خواهد شد
  • کدخبر: 4130
  • ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های جدید ورزشی در خراسان جنوبی، گفت: با تکمیل این پروژه ها ۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «مسعود سلطانی فر» امروز (۱۲ فروردین) در دومین روز سفر به خراسان جنوبی با همراهی استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از پروژه نیمه‌تمام سالن ورزشی در شهر فردوس با هدف کنترل شرایط موجود و برنامه‌ریزی برای اتمام پروژه‌ بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از پروژه نیمه‌تمام سالن ورزشی در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری  از ۵۵ پروژه ورزشی در خراسان جنوبی اظهار کرد: با افتتاح این پروژه ها ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود.

سلطانی فر در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های جدید ورزشی در استان، تصریح کرد: با تکمیل این پروژه ها نیز  ۷۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان در آینده اضافه خواهد شد.

به گفته وی، فضای ورزشی خراسان جنوبی با توجه به پروژه‌های قابل افتتاح و در دستور کار به وضعیت مطلوب می‌رسد که با توجه به استعداد جوانان این استان در حوزه ورزش امیدواریم با استفاده از این زیرساخت‌ها شاهد توسعه ورزش استان باشیم.

گفتنی است؛ سالن ورزشی استاندارد فردوس با ۲ هزار مترمربع مساحت در سال ۸۸ کلنگ زنی شده و با هزینه شدن بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، در حال حاضر حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

در این سالن که جایگاه مناسب برای هزار و ۲۰۰ نفر تماشاچی، فضای اداری، رختکن و… تعبیه شده، امکان انجام کلیه ورزش های سالنی وجود دارد. در صورت تأمین ۶ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه در جریان بازدید امروز وزیر ورزش و جوانان، این سازه ورزشی در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

در بازدید امروز وزیر ورزش و جوانان مقرر شد برای اتمام این پروژه نیمه تمام ورزشی استان ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز توسط وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ درصد اعتبار توسط استانداری خراسان جنوبی تامین شود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط