سفر وزیر ورزش به خراسان جنوبی/۸۲ میلیارد تومان طرح ورزشی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود
سفر وزیر ورزش به خراسان جنوبی/۸۲ میلیارد تومان طرح ورزشی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود
  • کدخبر: 4103
  • ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه وزیر ورزش و جوانان فردا به خراسان جنوبی سفر می کند، گفت: ۶۳ پروژه ورزشی با اعتبار بیش از ۸۲ میلیارد تومان در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «حسن عزیزی» امروز (۱۰ فروردین) در گفتگو با رسانه های گروهی استان اظهار کرد: شامگاه فردا چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان برای چهارمین بار به همراه معاونین و مشاورین خود به خراسان جنوبی سفر خواهند کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی به عنوان وزیر معین استان در اقتصاد مقاومتی در دو موضوع برگزاری شورای اقتصاد مقاومتی و پروژه های ورزشی اجرا می شود.

عزیزی از افتتاح و کلنگ زنی ۶۳ پروژه ورزشی با مساحت ۱۴۷ هزار و ۱۰۰ متر مربع همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به استان خبر داد و گفت: اعتبار هزینه شده برای افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها ۸۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۵۲ پروژه با مساحت ۷۷ هزار و ۷۰۰ متر مربع با اعتبار ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱ پروژه ورزشی با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ مترمربع کلنگ زنی می شود، یادآور شد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ها ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

عزیزی بیان کرد: افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها  پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی شده در ۱۸ ماه گذشته به ۱۰۵ پروژه رسیده است.

به گفته وی با این تعداد پروژه افتتاحی و کلنگ زنی ۱۶۳ هزار مترمربع به سرانه ورزشی استان افزوده می شود که در این راستا ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۶۳ پروژه افتتاح و کلنگ زنی ۱۱ پروژه در شهرستان های درمیان، نهبندان و سربیشه به صورتی مشارکتی است، گفت: پروژه چمن مصنوعی استاندارد سرایان که یکی از چهار زمین چمن مصنوعی استاندارد استان است همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح می شود.

عزیزی افزود: پروژه‌های کلنگ زنی شامل چمن مصنوعی، سالن ورزشی، فاز دوم مجموعه ورزشی ناصری در کاشی نیلوفر، کلنگ زنی سایت ۲ هکتاری مجموعه بند دره و سایر است.

وی از افتتاح چهار خانه جوان در شهرهای بیرجند، سربیشه، سرایان و طبس خبر داد و تصریح کرد: همچنین ۲۵ خانه ورزش روستایی نیز در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان افتتاح می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به وجود ۹۳ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان، ادامه داد: این پروژه ها بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  با جذب اعتبار تلاش می شود تمام این پروژه ها تا هفته دولت ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

عزیزی تصریح کرد: این پروژه ها شامل سالن ورزشی بانوان سرایان، سالن ورزشی روستای تیغاب قاین، استخر سرپوشیده قاین و غیره است.

وی اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه های نیمه تمام را ۱۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سرانه ورزشی استان از ۳۸ مترمربع به ۴۵ مترمربع افزایش یافته اما هنوز با سرانه کشور که یک مترمربع است فاصله داریم.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط