راه اندازی حرکت کاروان شادی در معابر شهر سرایان
راه اندازی حرکت کاروان شادی در معابر شهر سرایان
  • کدخبر: 3893
  • ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱

حرکت کاروان شادی به مناسبت میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر در معابر شهر سرایان با استقبال مردم این شهر همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «علی فرخنده» فرمانده سپاه شهرستان سرایان اظهار داشت: کاروان شادی تحت عنوان اجرای پاتوقی به عنوان برنامه فرهنگی به مناسبت های خاص به ویژه جشن‌های ائمه در دستور کار مجموعه بسیج و مجموعه فرهنگی و هنری این شهرستان قرار دارد.

وی شروع این اقدام فرهنگی و هنری را همزمان با میلاد حضرت علی (ع) از مسجد امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: پس از اجرای پاتوقی در ۶ نقطه شهر سرایان در نهایت به مسجد غدیر ختم شد.

وی هدف از این برنامه ها را فراهم کردن شور و حال معنوی و افزایش نشاط اجتماعی توصیف و از استقبال مردم از این برنامه ها با توجه به شرایط کرونایی و نیز اهتمام و اعتقادات خاص مردم در برپایی جشن‌های میلاد ائمه خبر داد.

فرمانده ناحیه سپاه سرایان ادامه داد: کاروان شادی با اجرای پاتوقی در هر محله حدود ۱۵ دقیقه توقف و برنامه هایی همچون اجرای گروه سرود و مولودی خوانی و مدیحه سرایی  اجرا کردند.

وی با بیان اینکه عکس  این مراسم نیز در شب میلاد امام حسین(ع)، از مسجد غدیر آغاز و به مسجد امام حسین (ع) شهر سرایان ختم خواهد شد، بیان داشت: کاروان شادی در شهرهای آیسک و سه قلعه نیز همزمان با مرکز شهر سرایان به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری پرداخت. 

سرهنگ فرخنده اظهار امیدواری کرد: به یاری خداوند متعال با عبور از دوران بیماری کرونا، دوباره در کنار مردم برنامه فرهنگی و مذهبی با شکوهی برگزاری کنیم.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط