معاملات بورس خراسان جنوبی به عدد ۵۴۷۴ میلیارد ریال رسید
معاملات بورس خراسان جنوبی به عدد ۵۴۷۴ میلیارد ریال رسید
  • کدخبر: 3503
  • ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان آذرماه معاملات بورس استان به عدد ۵۴۷۴ میلیارد ریال رسید، گفت: از مجموع معاملات ۴۵ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۵۵ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

«سعید هریوندی» در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران اظهار کرد: طی آذر ماه امسال ۴۰ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۲۳۲ سهم به ارزش ۶۴۱ میلیارد ریال درتالار بورس خراسان جنوبی مورد داد و ستد قرار گرفت.

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: این آمار در مقایسه با آبان ماه به لحاظ حجم معاملات ۱۱۸ درصد و به لحاظ مبلغ معاملات ۱۰۷درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مجموع معاملات تالار بورس استان از ابتدای سال تا پایان آذر ماه به عدد پنج هزار و ۴۷۴ میلیارد ریال رسیده است، افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۷ درصد رشد داشته است.

هریوندی در ادامه گفت: از مجموع معاملات ۴۵ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۵۵ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کلاس آموزشی اظهار کرد: طی ۹ ماه اخیر برای یک هزار و ۱۶۰ نفر ساعت کلاس آموزشی به صورت رایگان و مجازی توسط تالار بورس استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه طی آذر ماه شاخص کل ۹۳ هزار و ۸۲۳ واحد افزایش داشته است، گفت: در حال حاضر ۳۳ کارگزاری در سطح استان خراسان جنوبی در حال فعالیت هستند.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط