ساخت بیمارستان شمال شهر بیرجند پیگیری می شود
ساخت بیمارستان شمال شهر بیرجند پیگیری می شود
  • کدخبر: 3099
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: طبق اعلام معاون وزیر بهداشت اگر ۴۰ درصد بیمارستان شمال شهر بیرجند توسط خیرین ساخته شود وزارت بهداشت نیز ۶۰ صدر باقیمانده و تجهیزات کامل را انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، «حسین خسروی» در ادامه پیگیری بخش درمان استان و به ویژه حوزه انتخابیه روز گذشته (۲۷ آبان) با دکتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات و درخواست در این جلسه عنوان کرد: یکی از درخواست ها بحث نبود بیمارستان و مرکز در مانی در شمال شهر بیرجند بود که در این دیدار معاون وزیر بهداشت قول داد با توجه به اینکه بیمارستان شمال شهر بیرجند از طرف خیرین در دستور کار است، در صورتی که ۴۰ درصد آن توسط خیرین ساخته شود وزارت بهداشت ۶۰ صدر باقی مانده و تجهیزات کامل را انجام دهد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده کمبود نیروی انسانی در بیمارستان های استان و به خصوص در بیمارستان ها مرکز استان بود که دکتر تقوی نژاد قول داد در اولین فرصت جذب و استخدام در دانشگاه علوم پزشکی، سهیه قابل توجهی به دانشگاه علوم پزشکی اختصاص دهد.

خسروی تخصیص اعتبار به میزان ۱۵۰ میلیارد ریال بابت آزمایشگاه ویروس شناسی و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز این آزمایشگاه  و همچنین تخصیص اعتبار جهت تکمیل همراه سرای بیمار در مرکز استان را از دیگر درخواست های عنوان کرد که معاون وزیر بهداشت قول داد این دو موضوع در اولویت کمیته تخصیص اعتبار قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وسعت استان، کم برخورداری از زیرساخت های مناسب، و بالا بودن آمار تصادفات افزود: خواسته ما تأمین ۱۰ دستگاه آمبولانس به منظور ترمیم قسمتی از یگان های امدادی شهرستان بیرجند، درمیان و خوسف بود که مقرر شد از محل خریدهای در حال انجام  با هماهنگی سازمان آورژانس کشور تعدادی از آمبولانس ها به موضوع اختصاص یابد.

به گفته وی پرداخت کارانه، تجهیزات و معوقات و هزینه های بیمارستان های بیرجند و درمیان نیز از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که دکتر تقوی نژاد دستور بررسی و اقدام لازم را داده است.

خسروی با اشاره به  اینکه شهرستان خوسف تنها شهرستان بدون بیمارستان در استان خراسان جنوبی است، گفت: پروژه بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف از ۱۰ سال پیش کلید خورده و پس از چندین مرحله توقف اکنون با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند اعتبار ویژه است.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین راستا معاون وزیر بهداشت قول داد این موضوع در کمیسیون بودجه پیگیری و در خصوص تأمین اعتبار اقدام شود.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط