نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی باعث کاهش التهاب در جامعه می شود
نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی باعث کاهش التهاب در جامعه می شود
  • کدخبر: 3034
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی باعث کاهش التهاب در جامعه می شود، گفت: وقتی دولت موظف شود که کالاهای اساسی مردم را تهیه کند و به دست مردم برساند، دیگر نیازی نیست منابع را به دلال‌ها واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (۲۱ آبان) در دیدار با نماینده مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تشکیل مجلس یازدهم باعث خوشحالی مردم و خوشنودی رهبر معظم انقلاب اسلامی شد، اظهار کرد: در سال ابتدایی مجلس نمی توان انتظارات زیادی از مجلس شورای اسلامی داشت چرا که نیاز است مجلس از درون آب‌بندی شود و هم به سال انتهایی دولت برخورد کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه سال دوم و سوم مجلس سال‌هایی است که یک مجلس می تواند تصمیمات بسیار مهم و سرنوشت سازی بگیرد، گفت: در این سال‌ها نمایندگان هم به وظایف خود آشنا شده‌اند و هم با دولت جدید که انگیزه فراوان دارند، در یک زمان قرار می گیرد.

وی عامل اصلی نجات زندگی بشری را فرهنگ آن جامعه دانست و افزود: اگر فرهنگ درست شود همه‌ی امور دیگر که زیر مجموعه آن قرار دارد، به شکل صحیح جلو می رود.

آیت الله عبادی در ادامه بیان کرد: فرهنگ بد نیز محصول بد و فرهنگ خوب محصول خوب است، اما گاهی برخی مسائل به فرهنگ اولویت پیدا می‌کند، همانند اوایل انقلاب اسلامی که بعد از حمله صدام به کشور مسائل نظامی نسبت به مسائل فرهنگی اولویت پیدا کرد.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اما در طول جریان جنگ نیز به مسائل فرهنگی پرداخته می‌شد، امروز نیز جنگ اقتصادی است و نیاز است که مسائل و موارد جنگ اقتصادی به طور جدی پیگیری شود.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله‌ای که در جنگ اقتصادی باعث ایجاد التهاب در جامعه می شود، نبود کالاهای اساسی در بازار است و باعث به وجود آمدن چند نرخی و چند برابری می شود، گفت: یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از این مشکل توزیع کالابرگ بین خانواده ها است، یعنی وقتی این کالابرگ به موقع به دست خانواده ها برسد و وقت هم برای دریافت این کالاها وجود داشته باشد، دیگر نه التهابی خواهد بود و نه صفی تشکیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت موظف است این کالاهای اساسی را تهیه کند، بیان کرد: برخی می‌گویند دلال‌ها باعث گرانی هستند، اما این دلالان نیستتند که باعث گرانی‌اند، بلکه لیبرال هایی هستند که هیچ حرامی را حرام نمی‌دانند و کارشان هم دزدی و اختلاس و احتکار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با انتقاد از نظارت بر تخصیص منابع ارزی کشور، گفت: در رسانه ها مطرح شد که عده‌ای ارز ۴۲۰۰ تومانی می گیرند تا کالای اساسی وارد کنند، اما می‌بینیم که خوراک سگ و گربه، عروسک یا سنگ پا وارد کرده اند.

وی در ادامه عنوان کرد: وقتی دولت موظف بشود که کالاهای اساسی مردم را تهیه کند و به دست مردم برساند، دیگر نیازی نیست منابع را به دست یک تعداد دلال واگذار کند، تا آن دلال کالای اساسی را تامین کند، که حاصل آن این نرخ های چند برابری می‌شود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه متاسفانه رسانه های بیگانه، التهاب در جامعه را افزایش می دهند،گفت: اگر جلوی این التهابات به موقع گرفته شود، دشمن هیچ کار نمی تواند بکند، بلکه اصلا دشمن کاره ای نیست؛ دشمن به وسیله همین عناصر خود فروخته داخلی کار خودش را پیش می برد.

وی تاکید کرد: اگر در کشور نظارت درست انجام شود، دشمن نمی تواند کاری بکند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه وقتی کالای اساسی به موقع تامین و توزیع شد، التهاب در بین مردم از بین می رود، گفت: خب چرا این کار را نمی کنند؟! نه تنها نمی کنند، بلکه آنچه که بود را هم برهم زدند، به عنوان مثال طرح کارت سوختی که هزینه‌ شده بود و مردم هم به آن عادت کرده بودند از میان برداشتند، بعد که مشکل بنزین پیش آمد و مشاهده کردیم که چطور امور جامعه بهم می‌ریزد و در این حال مسئول اصلی این مسئله می‌گوید من خبر نداشتم و صبح جمعه متوجه شدم، این موارد قابل گذشت نیست.

آیت الله عبادی با بیان اینکه دشمن بیرونی نمی تواند در کشور کاری کند، گفت: دشمنان به خودشان مشغول‌اند، ولی پادو دارند که نقشه هایشان را در کشور انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه همیشه که نمی شود گناه مشکلات به وجود آمده را بر گردن دیگری انداخت، افزود: همه ما مردم مقصر این وضع جامعه هستیم، چرا که دولت‌ها و شوراها و مجلس را چه کسی انتخاب می کند؟

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی به زیبایی اختیار انتخاب مسئولین را هر چهار سال به مردم سپرده است، گفت: قانون اساسی به مردم این عزت را داده است که برای خود خدمتگزار انتخاب کنند نه آقا بالاسر؛ بعد مردم به جای انتخاب خدمتگزار برای خود دردسر انتخاب می کنند.

وی تصریح کرد: مردم بایستی در طی این چهار سال عملکرد خدمتگزاری که برای خود برگزیده اند را زیر نظر بگیرند و در انتخاب دوباره‌ی او با بررسی گذشته‌اش رای بدهند.

کنترل فضای مجازی از بیگانگان گرفته شود/ لزوم ورود مجلس یازدهم

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به شرایط به وجود آمده در فضای آموزشی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: در حال حاضر مسائل مربوط به آموزش و پرورش از طریق فضای مجازی دنبال می شود، و اگر فضای مجازی از دست دشمت گرفته نشود، واویلاست؛ نمی شود که برای آموزش دادن چند تا مسئله درسی تمام فکر و ذهن کودکان و نوجوانان را در اختیار دشمن گذاشت.

آیت الله عبادی تاکید کرد: این مجلس باید کنترل فضای مجازی را از دست بیگانه بگیرد و در اختیار متخصصین داخل کشور قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به اینکه در بحث مسائل منابع طبیعی بارها و به‌طور مکرر به مسئولین ذی‌ربط گفته شده که نسبت به مردم روستاهای استان گذشت داشته باشند، عنوان کرد: باز هم به دفتر گزارشاتی می‌رسد که این سازمان در مناطق دورافتاده استان اگر فردی بخواهد گندمی بکارد، آن فرد را دادگاهی می کنند و کلی باعث آزار و اذیت فرد می شوند.

آیت الله عبادی بیان کرد: اما جای این سئوال است که چگونه می‌شود که در رسانه می‌بینیم در جایی از کشور که زمین‌های ارزشمندی هم دارد سر کیسه باز است و یکباره ویلاهایی و روستاهایی ساخته می شود، اما در استان خراسان جنوبی که آن روستایی بیچاره که حتی ممکن است کرایه ماشین نداشته باشد او را به دادگاه می‌کشانند؟

وی در ادامه افزود: بارها به مسئولین منابع طبیعی استان گفته شده که اگر فردی می خواهد در زمین‌هایی که در جایی واقع شده که ارزش افزوده ندارد، کشاورزی بکند با تنظیم قرادادی بین فرد و منابع طبیعی، اجازه‌ کشاورزی را به او بدهید، حتی اگر ممکن است آن زمین درآمد خوبی داشته باشد از او هزینه‌ای هم بگیرید، ولی آن کشاورز را دادگاهی نکنید.

نماینده ولی در خراسان جنوبی در پایان خاطر نشان کرد: هیچ ثوابی بهتر از گره گشایی از کار مردم نیست، و خدا فرصتی به شما داده که مخصوصا حالا غیر از گره گشایی شخصی حالت جهاد دارد، چراکه در مقابل گره هایی که بیگانه در کار مردم ایجاد می کند شما گره‌گشایی کنید.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط