اولویت اصلی خراسان جنوبی کنترل بیماری کرونا است
اولویت اصلی خراسان جنوبی کنترل بیماری کرونا است
  • کدخبر: 2992
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳

استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایط فعلی اولویت استان خراسان جنوبی، کنترل بیماری کرونا است چرا که از دست دادن مردم ضایعه بسیار بزرگی است که اصلاً قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران، «حمید ملانوری شمسی» پیش از ظهر امروز (۱۹ آبان) در نشست صمیمی با فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان و هیات همراه اظهار کرد: همه ما باید قدر این فرصتی که خداوند برای خدمتگزاری به مردم به ما عطا کرده را بدانیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان و کمبودهایی در استان، گفت: وظیفه ما که نقش راهبری و ساماندهی و سازماندهی امور را به عهده گرفته ایم استفاده درست از این منابع و به کارگیری آنها در راستای انتفاع عمومی و رفع مشکلات مردم است.

وی با تاکید بر اینکه برای بهره برداری از این قابلیت ها باید از توان بخش غیردولتی هم استفاده شود، افزود: این فرهنگ اجتماعی باید شکل بگیرد که همچون دوران دفاع مقدس، بحران های سیل و زلزله و همچنین رزمایش های کمک های مؤمنانه که شاهد حضور و همراهی پررنگ همه اقشار هستیم در بحث استفاده از ظرفیت های استان نیز این همراهی و همدلی اتفاق بیفتد.

ملانوری ادامه داد: باید این درک و بینش در مردم تقویت شود تا بدانند با این پتانسیل ها چگونه برخورد کنند تا ارزش افزوده داشته باشد و بتوانند از آن ها بهترین استفاده را ببرند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران با توجه به ظرفیت ها و مجموعه نیروهای بسیجی که در اختیار دارد بسیار خوب می تواند در این زمینه کمک کند، عنوان کرد: اولویت استان در شرایط فعلی، کنترل بیماری کرونا است چرا که از دست دادن مردم، ضایعه بسیار بزرگی است و این که ما در یک روز  ۱۵ نفر از هم استانی ها را از دست بدهیم، اصلاً قابل قبول نیست.

وی در تشریح علل شیوع بیماری در استان بیان کرد: فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش مهمی داشته، اگر چه شاید کمبودهایی هم در حوزه سلامت استان داریم.  

ملانوری با تأکید بر این که سلامت مردم یک ارزش است، گفت: باید برای برگرداندن سلامت مردم و رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.

استاندار خراسان جنوبی رسیدگی به معیشت مردم را از برنامه های اولویت دار در شرایط فعلی عنوان کرد و افزود: بنده به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم و فکر می کنم اگر قرار است اتفاق خاصی در این زمینه در استان رخ بدهد باید در سایه این مدیریت باشد.

وی تأکید کرد: هنر مدیر این است که به مدیریت مرکزی وصل نباشد و بتواند شرایط را با توجه به ظرفیت های بومی و محلی مدیریت کند.

ملانوری افزود: برای رفع مشکلات استان، استفاده از قابلیت های موجود و نحوه به کارگیری ظرفیت ها باید در داخل مجموعه تصمیم‌گیری کنیم و همه با هم در راستای توسعه خراسان جنوبی با مشارکت و همدلی گام برداریم.

استاندار خراسان جنوبی در بخشی از صحبت هایش از سپاه پاسداران به عنوان ظرفیتی مهم در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی جدای از ساختارهای تشکیلاتی و سازمانی، سرمایه های خاصی همچون نهادهای انقلابی دارد که منحصر به فرد است

وی عنوان کرد: سپاه از جمله نهادهایی است که در بدو انقلاب شکل گرفته و تا کنون هم در راستای دفاع از ارزش ها به خوبی اقدام کرده است لذا در شرایط فعلی هم انتظار می رود نقش آفرینی خوبی داشته باشد و به منظور انتفاع مردم به کمک دولت ها بیاید.

ملانوری گفت: از سپاه پاسداران جز این که در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، آبادانی شهرها و روستاها و محرومیت زدایی حضوری فعال داشته باشد، انتظار دیگری نمی رود.

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: خدمت به مردمی که همه سرمایه زندگی خود را در راه شکل گیری نظام هزینه کرده اند، توفیق است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط