تلاش استاندار جوان برای ادامه پروژه های در دست اقدام و تنظیم بازار
تلاش استاندار جوان برای ادامه پروژه های در دست اقدام و تنظیم بازار
  • کدخبر: 2933
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

«ملانوری شمسی» جوان ترین استاندار خراسان جنوبی ادامه پروژه ها و برنامه های زیرساختی در دست اقدام استان، مدیریت بیماری کرونا، تنظیم بازار و تامین معیشت مردم را از مهمترین برنامه های خود اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم خاوران به تقل از خبرگزاری شبستان؛ مهر امسال «معتمدیان» هفتمین استاندار استان راهی استانداری خراسان رضوی شد و در جلسه روز یکشنبه یازدهم آبان ماه پیشنهاد وزارت کشور درخصوص انتخاب «حمید ملانوری شمسی» به عنوان هشتمین استاندار خراسان جنوبی در هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، مطرح و به تصویب هیات وزیران رسید.

«حمید ملانوری شمسی» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار در بیرجند ضمن تبریک هفته وحدت و ایام ولادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: خدا را به خاطر ایجاد فرصت و توفیق خدمتگزاری به مردم باصفا، خونگرم و انقلابی خراسان جنوبی شاکر هستم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برنامه های خود برای توسعه استان، افزود: استان خراسان جنوبی ظرفیت ها و منابع بسیار خوبی با وجود محرومیت ها و مشکلات خاص خود دارد. در سال های اخیر در بحث زیرساختی و  توسعه ای این استان اتفاق‌های خوبی افتاده است و ما نیز در این سال پایانی دولت با انگیزه تلاش خواهیم کرد تا اقداماتی که در خراسان جنوبی آغاز شده است را با قدرت پیش ببریم و با کمک دولت بتوانیم برنامه ها و پروژه ها را به نتیجه برسانیم تا مردم از آن بهره مند شوند.

مهمترین هدف

وی با بیان اینکه افزون بر پیگیری برنامه های در دست اجرا، برنامه های کوتاه مدتی را نیز با کمک مردم و دستگاه های اجرایی شروع خواهیم کرد تا بتوانیم در راستای توسعه استان و خدمت بیشتر به مردم گام های موثری برداریم، تاکید کرد: اولویت اصلی ما ادامه پروژه ها و برنامه های زیرساختی مهم استان همچون راه آهن، اجرای سند سازگاری با کم آبی، نهضت گلخانه ای، احداث مسکن محرومین، توسعه طرح های آبخیزداری و آبخوان‌داری است که اکنون در حال انجام است.

ملانوری با تاکید بر ضرورت مدیریت بیماری کرونا در استان که به طور مستقیم با سلامت مردم سروکار دارد، تصریح کرد: در این راستا باید به گونه ای اقدام کنیم تا این بیماری با همکاری حوزه بهداشت و درمان، دستگاه های اجرایی و همراهی مردم مدیریت شود تا کمترین آسیب را شاهد باشیم.

تلاش برای تنظیم بازار و تامین معیشت مردم

استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد و معیشت و اینکه بسیاری از گرانی‌های اخیر توجیه ندارد، گفت: حتما در زمینه بازار و معیشت مردم با کمک دولت و دستگاه های متولی ورود پیدا خواهیم کرد تا بازار تنظیم و مدیریت شود و مردم دسترسی آسان به تامین کالاهای اساسی و اقلام مصرفی در استان داشته باشند.

وی به اقدام در بحث اشتغال و بهره برداری از منابع استان به خصوص ذخایر معدنی و توسعه بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: وجود چهار پایانه مرزی یکی از مزیت های خراسان جنوبی است اما اکنون یکی از آن‌ها فعال است؛ در برنامه دولت این بود که تمام این پایانه های مرزی فعال شود چرا که کمک بسیار خوبی در رونق اقتصادی و تولید ثروت و اشتغال می کند.

ملانوری تاکید کرد: ما نیز حتما فعال شدن و بازگشایی بازارچه‌ها و پایانه های مرزی خراسان جنوبی را با حساسیت پیگیری و دنبال خواهیم کرد چون در اقتصاد و امنیت منطقه و کشور تاثیرگذار است.

دعوت به وحدت و همکاری برای توسعه خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه توفیق خدمتگزاری به مردم استان و تقارن آن با هفته وحدت را به فال نیک می گیرم، افزود: به همین مناسبت فرخنده از همه فعالان و گروه های سیاسی و اجتماعی، شخصیت های علمی، فرهنگی و مدیریتی و تمام افراد علاقمند به توسعه خراسان جنوبی دعوت به وحدت، تعامل و همفکری می کنم.

وی در پایان گفت: درخواست داریم هر کسی توان فکری و تخصصی و اقتصادی و مالی دارد در اختیار توسعه استان قرار دهد و ما با آغوش گرم پذیرای همه علاقمندان به توسعه استان خراسان جنوبی هستیم تا در پایان دولت و ادامه روند برنامه های توسعه ای استان بتوانیم کارنامه خوبی را تقدیم مردم استان کنیم.

حمید ملانوری متولد ۱۳۵۱ شهرستان انار استان کرمان است و مدرک کارشناسی الهیات و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری دارد. وی از سال ۱۳۹۷ تا پیش از انتصاب به عنوان استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل سیاسی وزارت کشور بود و بخشدار انار، شهردار بهرمان، معاون استاندار و فرماندار ویژه رفسنجان، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمان، سرپرستی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان را در سوابق خدمتی خود تجربه کرده است.

پایان خبر/


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط